Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
07 July 2015, 23:18:01

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
445,877 wiadomości w 33,028 wątkach; wysłane przez 6,715 użytkowników
Najnowszy użytkownik: StanleyEdo
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: wystający pępek 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: wystający pępek  (Przeczytany 9573 razy)
kasia_24
Nowicjusz

Użytkownik od:
28. Dec. 2008

« : 23 February 2009, 20:40:57 »

czesc dziewczyny.moze ktoras z was mi cos poradzi. moja coreczka skonczyla 5 tygodni a jej pepek jest bardzo wystajacy (jakis cm moze1,5) ,czy ktoras z was miala taki problem ze swoja pociecha? jak sobie radzilyscie? a moze to poprostu ma tak byc i minie samo? z gory dziekuje za wszystkie rady...
malolo
Guru

Użytkownik od:
05. Jul. 2006

Banned!

94kg hardcoru - dieta ŻM

« Odpowiedz #1 : 23 February 2009, 20:46:47 »

pamietam jednego chlopca z mojej grupy w przedszkolu

tez mu zostawili troche przydlugi pempek, ale w codziennych zabawach mu to zupelnie nie przeszkadzalo

powiem wiecej: dzieki NK mamy ze soba kontakt do dzisiaj

robi kariere, buduje dom, ma zone i dziecko

Cytuj z: listo
Ja mogę zadzwonić na GARDA STATION i powiedzieć, że malolo organizuje party na plaży
olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #2 : 23 February 2009, 21:37:24 »

zdaza sie za przy porodzie zostawi sie zbyt dlugi pepek. Co zrobic?

Np. mozna polozyc na niego czysta monete i obwinac brzuszek bandazem lub jakims elastycznym paskiem, po to by pepek splaszczyc. Uzywa sie tez do tego nakretke plastikowa po napoju,
sa to jednak metody dla wytrwalych - dziecko sie rusza, wszytsko sie rozwala.

Ja bylam na konsultacji z moja coreczka gdy ta miala 2 miesiace u chirurga dzieciecego. Powiedzial mi, ze troszke sie to wciagnie jeszcze, ale zeby nie liczyc na cud, bo przy kazdym napieciu brzuszka /kupka, smiech, nauka chodzenia/ pepek wystaje bardziej niz zwykle i utrudnia wciagniecie. go.

Poradzil, zeby poczekac do czasu gdy dziecku bedzie to przeszkadzac i samo bedzie chcialo cos z tym zrobic /podobno bardzo prosty zabieg w znieczuleniu miejscowym/. Jesli jej bedzie zalezalo zeby pepek byl plaski i ladny, wtedy nawet po zabiegu bedzie sama dbala o jego odpowiednia pielegnacje i nienapinanie zbytnio brzuszka.

Teraz moja cora ma 6 lat i mysle ze ten zabieg bedzie niepotrzebny - z roku na rok pepek robi sie plastszy...pozdr

Wszyscy jestesmy psychiczni, ale nie wszyscy zdiagnozowani...
marzenkakc
Weteran
**

Użytkownik od:
29. Feb. 2008

« Odpowiedz #3 : 23 February 2009, 21:42:01 »

czesc dziewczyny.moze ktoras z was mi cos poradzi. moja coreczka skonczyla 5 tygodni a jej pepek jest bardzo wystajacy (jakis cm moze1,5) ,czy ktoras z was miala taki problem ze swoja pociecha? jak sobie radzilyscie? a moze to poprostu ma tak byc i minie samo? z gory dziekuje za wszystkie rady...
hej ,moje dzieci miały jak napisałaś wystający pępek i to była przepuklina pępkowa.W Polsce plastrują brzuszek a w Irl nie..Jak Twoje  dziecko płacze to pępuszek wychodzi coraz bardziej????Jak naciśniesz na pępek to czujesz jelito???

Z czasem pępuszek będzie się chował.. (Nie pamiętam dokładnie wieku) jak do 3 lub 4 lat przepuklina nie zejdzie robią zabieg..Mój synek miał bardzo duża przepuklinę i to w kilku miejscach
 i obyło się bez zabiegu ,a córcia miała tylko przepuklinę pępkową i jakieś dwa-trzy tygodnie temu pępek schował się.
Jeśli to jest przepuklina -życzę żeby pępuszek schował się .Pozdrawiam!!
« Ostatnia zmiana: 23 February 2009, 21:43:59 wysłane przez marzenkakc » Zapisane

basia8165227
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
06. Jan. 2007

« Odpowiedz #4 : 09 March 2009, 22:36:25 »

pepek robi sie plastszy Very Happy ShockedSmile

sory Ola, ale nie moglam sie powstrzymac hehe czy takie slowo w ogole istnieje? Smile

a tak w ogole to tak czytam to forum czasem i podziwiam was dziewczyny ze sobie radzicie z tymi dzieciaczkami.
ja jeszcze nie mam ale czasem jestem przerazona jak to wszystko czytam Smile

zaciekawilo mnie to wiec sprawdziłam na necie i okazuje sie ze:
'Płaski można stopniować wyłącznie w sposób opisowy, analityczny, tzn. bardziej płaski, najbardziej płaski.'

« Ostatnia zmiana: 09 March 2009, 22:41:33 wysłane przez basia8165227 » Zapisane

olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #5 : 10 March 2009, 13:26:42 »

hahahhahaha.....niech bedzie...nikt nie jest doskonaly....hahahah

ale racja...bardziej plaski brzmi duzo lepiej niz plastszy.... hahhahaha

olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #6 : 29 March 2009, 17:51:19 »

dziewczyny - moge prosic o nazwe /jesli takowa jest/ na preparat ktorym przemywalyscie pepek? slyszalam ze jest cos w spray'u i ze jest wygodne i bezpieczne?

aksanaa
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
12. Jul. 2007

« Odpowiedz #7 : 29 March 2009, 20:53:53 »

Mnie dr Rojek dała chusteczki nasączone alkoholem do kupienia w aptece, nazywają sie ROMED  Alcohol Prep. Nie doczyści sie tak jak przy patyczkach i rozrobionym spirytusem, ale zawsze to już coś Smile
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

jeszcze jeden post i będę nadguru! jupi

« Odpowiedz #8 : 29 March 2009, 21:18:20 »

powiedz dr Rojek że alkohol to metoda naszych matek i babek. teraz się używa przegotowanej wody.

Be aware of what you are about to post below my reply as I'm being Guru, having connection with administration and there's only one post left before my range gets upgraded!!!
kami
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
20. May. 2008

« Odpowiedz #9 : 29 March 2009, 22:37:14 »

powiedz dr Rojek że alkohol to metoda naszych matek i babek. teraz się używa przegotowanej wody.

nie wiem czy przegotowana wadą da się wysuszyć kikut pępkowy... przemywa się go właśnie rozcieńczonym alkoholem, żeby go zasuszyć a co za tym idzie, żeby odpadł...możliwe, że to metoda naszych matek i babek ale chyba liczy się to że jest skuteczna bo mojej niuni kikut pępka odpadł po tygodniu i przemywałam go chusteczkami nasączonymi alkoholem...i mam wątpliwości czy przy stosowaniu samej wady efekt byłby taki sam...

Pozdrawiam

"Ludzie się nie zmieniają, to my ich z czasem lepiej poznajemy..."
olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #10 : 29 March 2009, 22:47:13 »

inna sprawa ze czesto wraca sie to tzw "babcinych metod"

Ja sama w przeziebieniach siegam po czosnek, cebule, banki, zamiast antybiotykow...

dzieki za info...

Paciapaulina
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
18. Jul. 2008

Fasolka

« Odpowiedz #11 : 29 March 2009, 23:24:55 »

mnie polozna kazala zaprzestac uzywania nadmanganianu potasu (nie wspamne o spirytusie) i myc pepuszek sama woda z tym ze po kazdej kapieli musialam dobrze wytrzeć i odpadl po 8 dniach,nie zebym miala cos do babcinych sposobow... :)pozdrawiam
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

« Odpowiedz #12 : 29 March 2009, 23:57:29 »

@ kami

tu nie chodzi typowo o babcine sposoby, tylko o to, że alkoholem podrażnia się skórę i to nie jest wskazane. dla przykładu, my używaliśmy właśnie przegotowanej wody i kikut odpadł jeszcze w szpitalu a zupełnie po tygodniu.  także .....

@ olaczwarno

ależ oczywiście. jestem nałogowym zjadaczem czosnku, ostatnio cebuli. a w razie niewielkich przeziębień typu lekki katar prócz w/w również parzę majeranek, słodzę herbatę sokiem malinowym no i cytryyyyyyyyyyyyynka.

nie wiem czy słyszeliście nie znalazłem nic o tym na necie ale rzekomo istnieje sposób na katar. otóż przed snem nasmarować stopy masłem i założyć skarpetki. również nałożyć masełko na okolice nosa. mój ojciec twierdzi, że działa, ja jeszcze nie próbowałem.

co do czosnku, ja go w prost uwielbiam. najchętniej oryginalnie - zagryzając z chlebkiem. toż to naturalny antybiotyk a i wampiry odstrasza. zjedz przed imprezą i żadnego nie wyrwiesz.

Be aware of what you are about to post below my reply as I'm being Guru, having connection with administration and there's only one post left before my range gets upgraded!!!
malolo
Guru

Użytkownik od:
05. Jul. 2006

Banned!

94kg hardcoru - dieta ŻM

« Odpowiedz #13 : 30 March 2009, 01:05:18 »

nie wiem czy słyszeliście nie znalazłem nic o tym na necie ale rzekomo istnieje sposób na katar. otóż przed snem nasmarować stopy masłem i założyć skarpetki. również nałożyć masełko na okolice nosa. mój ojciec twierdzi, że działa, ja jeszcze nie próbowałem.

probowalem z tym maselkiem

rezultaty?

bez terapii maselkowej mialem katar przez tydzien, stosujac terapie katar minal juz po 7 dniach!  Shocked

Cytuj z: listo
Ja mogę zadzwonić na GARDA STATION i powiedzieć, że malolo organizuje party na plaży
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

« Odpowiedz #14 : 30 March 2009, 01:11:36 »

czyli jednak działa.

a ja polubiłem pić majeranek. smakuje jak mięta i działa.

HBS
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
05. Aug. 2008

« Odpowiedz #15 : 30 March 2009, 01:30:19 »

probowalem z tym maselkiem

rezultaty?

bez terapii maselkowej mialem katar przez tydzien, stosujac terapie katar minal juz po 7 dniach!  Shocked

Dlatego właśnie lubię Twoje nietypowe poczucie humoru...jest świetne ! Razz

Co do pielęgnacji pępka osobiście nie kombinowałabym za dużo i pozostałabym przy starych sprawdzonych sposobach czyli kilkakrotne przemywanie np.; wódką ,najważniejsze aby okolica pępka była sucha i w ,żadnym wypadku nie zakryta przez pampersa
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

« Odpowiedz #16 : 30 March 2009, 01:38:41 »

taa, kij z tym, że można podrażnić. my nie pamiętamy tych czasów więc bezgranicznie ufamy mamom, ciociom, babciom. ja zaufałem młodej lekarce i się cieszę. woda rlz. woda, nie wóda.

HBS
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
05. Aug. 2008

« Odpowiedz #17 : 30 March 2009, 01:54:32 »

Ok deexxter...tylko proszę nie zapominaj ,że kikut pępowiny to gojąca się rana do której nie może dostać się zakażenie ,czy woda skutecznie uchroni przed ewentualnym niebezpieczenstwem ? Na szczęście nie mnie dokonywać wyborów
« Ostatnia zmiana: 30 March 2009, 01:57:48 wysłane przez HBS » Zapisane
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

« Odpowiedz #18 : 30 March 2009, 01:59:52 »

no właśnie, przemywanie a nie odkażanie zbędne. polej sobie ranę alkoholem. poczujesz ;]
skóra dziecka jest delikatna szczególnie po pierwszej kąpieli jak płyny są zmyte. nasz syncio ma atopowe zapalenie skóry. jeśli wiesz na czym ono polega, to przyznasz, że dobrze zrobiliśmy nie używając alkoholu. mimo, że wtedy nie wiedzieliśmy o AZS. a w pierwszych dniach niełatwo jest określić czy dziecko ma AZS. później wychodzą numery, papranie się pępka itd.

olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #19 : 30 March 2009, 05:18:15 »

dexx, malolo - ale macie humorek hahahahaha

sposob z maslem...lepszy raczej na depresje /zafundowal mi troche smiechu/ niz na katar, chyba ze ma uleczyc katar smichem...

one more time thx boys...

jednopostowiec
Nowicjusz

Użytkownik od:
02. Oct. 2008

« Odpowiedz #20 : 30 March 2009, 14:14:30 »

woda przegotowana jest OK, a jeśli wda się zakażenie to raczej polecam wizyte u lekarza, a nie smarowanie spirytusem
Na szczęście każdy sam może zdecydować i nie musi słuchać rad z forum Smile

alusia25
Nowicjusz

Użytkownik od:
23. Feb. 2011

« Odpowiedz #21 : 23 February 2011, 22:28:19 »

Mój syn miał piękny pępuszek. Niczym nie przemywałam, patyczkiem i to suchym troszeczkę dokoła kikuta i po tygodniu sam odleciał. Wszystko było pięknie, aż we wrześniu Adasiek dostał zapalenie jamy ustnej i w tedy się zaczęło... (swoją drogą nie życzę nikomu) mały płakał dzień i noc. Nie jadł nie pił, to było straszne!!! Od wysiłku przy płaczu pępek wyszedł i teraz trochę wystaje, a taki był idealny  Pediatra kazała mu troszkę podklejać plastrem, ja się wczułam w rolę i małego odparzyło wokół pępka od tego plastra. teraz sobie troszkę odpuściłam, bo co ma być to będzie. Jest taki śliczny i słodki, że nawet ten pępuszek mu nie szkodzi  Laughing Co do tej przepukliny to nic się z nią nie robi, ponieważ nie ma ryzyka, że się zwiąże i powinno samo przejść bez zagrożenia dla maluszka...

POZDRAWIAM Ala  Very Happy
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: wystający pępek « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!