Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
30 March 2015, 05:49:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
443,923 wiadomości w 32,744 wątkach; wysłane przez 6,207 użytkowników
Najnowszy użytkownik: RichelleGl
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: rodzinne na dziecko w irlandii 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: rodzinne na dziecko w irlandii  (Przeczytany 589 razy)
gbartelik
Nowicjusz

Użytkownik od:
25. Feb. 2009

« : 25 February 2009, 19:45:26 »

witam mam pytanko odnośnie rodzinnego pracuje tu od trzech lat no i w sierpniu 2008 przyjechała do mnie moja narzeczona z córeczką i złożyliśmy papiery o rodzinne ale zaistniała sytuacja że musiała zjechać do polski papiery są na nią czy będą jakieś problemy z otrzymaniem rodzinnego a druga sprawa czy jak ona wcześniej tutaj nie pracowała czy decyzja będzie pozytywna.Proszę o pomoc z góry dziękuje
olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #1 : 25 February 2009, 21:49:20 »

z tego co sie orientuje to jesli zlozyliscie papiery kompetne to teraz tylko czekacie na decyzje i wyplate.

Ale wszystko zalezy od tego co wpisaliscie w formularzu /jaki adres, jakie konto, czy wpisaliscie Nipy, PESELE.../
Twoja narzeczona nie musi pracowac w Irl. Warunkiem zasilku rodzinnego jest legalna praca w Irl jednego z rodzicow.
Zasilek powinienes otrzymac od dnia kiedy zaczales prace w Irl, ale przygotuj sie na dlugie czekanie...nawet dwa lata...

Wszyscy jestesmy psychiczni, ale nie wszyscy zdiagnozowani...
~:rybka:~
Guru

Użytkownik od:
17. May. 2005

Na smutki - ręczne robótki :)

« Odpowiedz #2 : 26 February 2009, 14:52:20 »

hmmm...
ja w twojej sytuacji jednak bym zadzwonila do social welfare child benefit section Free phone 1890 400 400 i przedstawila im sytuacje.
Musisz poinformowac urzad o kazdej zmianie jaka moze oddzialywac na przyznanie lub cofniecie child benefitu.
Ze wzgledu na zwiekszone kontore mozesz miec nie lada problemy jesli wykryja nieprawidlowosci.
"Penalties for false or misleading statements made to obtain Child Benefit for you or for any other person, may result in large fines or prison for up to three years."
Ja oczywiscie nie chce cie straszyc, ale... lepiej dmuchac na zimne.

Wedlug mnie nadal nalezy ci sie Child Benefit, tyle, ze na podstawie prawa europejskiego i wydaje mi sie, ze lepiej byloby gdybys aplikowal od poczatku, ewentualnie swoja sprawe przeniusl do odpowiedniego departamentu. nr. do child benefit EU section: 0749106528.

Do wszystkich, ktorzy maja dzieci w polsce a nadal tutaj pracuja i zasilek zostal im wstrzymany.
Nalezy zadzwonic do EU Child Benefit section tel. 0749106528 w celu potwierdzenia swojego pobytu w Irlandii, mozecie sie tez spodziewac listu, ktory trzeba odeslac, lub telefonu do pracodawcy. Po dostarczeniu odpowiednich informacji Child Benefit zostaje wyrownany.
aha. Pod wyzej wymienionym numerem pracuja rowniez polscy operatorzy, wystarczy poprosic o rozmowe z takowym.

gbartelik
Nowicjusz

Użytkownik od:
25. Feb. 2009

« Odpowiedz #3 : 27 February 2009, 16:07:36 »

Dzięki bardzo będę próbował coś załatwić chociaż nie jest to łatwe dodzwonić się do nich  pozdrawiam
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: rodzinne na dziecko w irlandii « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!