Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
25 April 2015, 05:18:36

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
444,639 wiadomości w 32,837 wątkach; wysłane przez 6,267 użytkowników
Najnowszy użytkownik: WilfordMor
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Varia  |  Off Topic  |  Wątek: Forumowe Grubasy - odchudzajmy wspólnie forum :) 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 80 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Forumowe Grubasy - odchudzajmy wspólnie forum :)  (Przeczytany 117720 razy)
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« : 05 February 2010, 21:52:41 »

Witam,
Zgodnie z moim postanowieniem noworocznym rozpoczęłam akcję pod hasłem: Pozbądź się nadwagi! ( lekkie opóźnienie bo zaczęłam 1 lutego  Razz )
Wątek zakładam w offtopie, a nie w dziale zdrowie czy też dyskusje, bo znając życie forumowe znajdzie się wielu chętnych, żeby nam dopiec albo coś w tym stylu  Razz

Zachęcam wszystkich pragnących zrzucić zbędne kilogramy lub wrócić do formy do opisywania w tym wątku swoich osiągnięć oraz metod walki z sadełkiem. Możecie też pisać o swoich słabościach i o tym jak sobie z nimi radzicie.
BTW. Przeraża mnie wizja Tłustego Czwartku  Shocked
Wspólnie możemy się motywować do działania !

Więc co robię ja.
Moją trenerką jest Eve, laska jak się patrzy z płytki na konsolę Wii Your Shape.
Wyciska ze mnie siódme poty i tak wspólnie spotykamy się na godzinkę od 5 dni ( dziś rekordowo 75min). Zakwasy mam takie, że nie pytajcie  Shocked Miną kiedyś, co nie??
Zrobiłam 4 dodatkowe zestawy ćwiczeń, także mam za sobą 9 kompletnych zestawów  Very Happy
Eve wypaliła ze mnie 3044 kalorie i takie tam.
Jeśli ktoś z Was również ćwiczy z YS to ja chętnie się podzielę uwagami bo jakoś nie wszystko tam dla mnie jest jasne.  Rolling Eyes
Mam w posiadaniu książkę Dr.P.Dukana  http://merlin.pl/Nie-potrafie-schudnac_Pierre-Dukan/browse/product/1,589186.html jak i kolejną z przepisami http://merlin.pl/Nie-potrafie-schudnac-350-nowych-przepisow_Pierre-Dukan/browse/product/1,637383.html oraz najgodniejszą polecenia http://merlin.pl/Metoda-doktora-Dukana_Pierre-Dukan/browse/product/1,704060.html
Dietę powyższą zacznę stosować jak tylko przeczytam książkę, więc pewnie od poniedziałku. Obecnie stosuję dietę ŻM -żryj mniej  Laughing

Tak całkiem serio to po raz pierwszy zabrałam się na poważnie za swoją figurę...i mam zamiar dotrwać do upragnionej wagi !
Jakoś tak na emigracji, w nowym klimacie, bez większych starań zdobyłam ponad 20kg w ciągu niecałych 4 lat   Twisted Evil

Sporo osób z forum znam osobiście i wiem, ,że niejednej/mu forumowiczowi przydałoby się zrzucić małe co nieco, choćby dla zdrowotności  Mr. Green
Zachęcam więc do wpisów, jak najbardziej w temacie bym prosiła i bez krempacji.  Smile Mam nadzieję, że nie będę walczyć sama  Rolling Eyes

BTW. Zrezygnowałam z cukrów,pieczywa, alkoholu, sosów i fast foodów. Pokochałam niegazowaną wodę  Cool Jestem ciekawa ile schudnie nasze forum  Wink
Każdy odważny piszący w tym wątku o walce z brzuszkiem i innymi fałdkami zostanie dokarmiany plusem ode mnie.
« Ostatnia zmiana: 24 April 2010, 22:01:13 wysłane przez Buniusia79 » Zapisane

stuckinwonderland
Autorytet

Użytkownik od:
04. Aug. 2008

« Odpowiedz #1 : 05 February 2010, 21:56:19 »

Eve wypaliła ze mnie 3044 kalorie i takie tam.

Jak mowisz, ze taka fajna no moze i ze mnie by wypalila? tancze

Diety nie dzialaja. Grubasem sie jest w podswiadomosci. Gdyby to byl swiadomy wybor, to nie byloby problemu nadwagi. W naszym mozgu caly czas w tle dziala program - system operacyjny - ktory zmusza nas do takich, albo innych zachowan. Schudnac na zawsze mozna tylko zmieniajac ten program! PS: w ciagu ostatnich trzech miesiecy to jest od kiedy znowu jestem singlem schudlem 12 kilo. W ogole sie nie staralem, poprostu moj mozg zmienil program z tatus - ojciec i maz - na loverboy i samo sie dzieje mimochodem...
« Ostatnia zmiana: 05 February 2010, 22:02:06 wysłane przez stuckinwonderland » Zapisane
Tomek398
MyCork Limited - Zarząd (Board)

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

it's me in 2013

« Odpowiedz #2 : 05 February 2010, 22:02:24 »

Wystarczy tylko kliknąć żeby wiedzieć jak schudnąć  icon_wink
stuckinwonderland
Autorytet

Użytkownik od:
04. Aug. 2008

« Odpowiedz #3 : 05 February 2010, 22:04:34 »

spam na forum, policja!
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #4 : 05 February 2010, 22:16:16 »

Też o tym myślałam intensywnie i nie mówię nie...tylko roweru jak na razie brak.

Jak mowisz, ze taka fajna no moze i ze mnie by wypalila? tancze
Diety nie dzialaja. Grubasem sie jest w podswiadomosci.

Pewnie że by wypaliła  Very Happy Podświadomości pewnie nie zmienię, ale nastawienie już mi się udało zmienić  Mr. Green

stuckinwonderland
Autorytet

Użytkownik od:
04. Aug. 2008

« Odpowiedz #5 : 05 February 2010, 22:20:00 »

Pewnie że by wypaliła

ale ty wiesz o jakie mi cwiczenia chodzi Twisted Evil
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #6 : 05 February 2010, 22:44:01 »

ale ty wiesz o jakie mi cwiczenia chodzi Twisted Evil

Stuck, Ty to na prawdę nie wyżyty jesteś Rolling Eyes
Jak użyjesz swojej wyobraźni po odpaleniu płytki to pewnie wyciśnie z Ciebie co tylko jest do wyciśnięcia. Razz

gattopardo
Weteran
**

Użytkownik od:
17. Aug. 2005

« Odpowiedz #7 : 05 February 2010, 23:09:17 »

ja jestem na etapie wii fit plus Very Happy  do tego odstawiłam chleb, bułki itp. oraz alkohol  Wink no ale czasami jakaś imprezka wypadnie .... do tego jedzenie z niską zawartością tłuszczy i węglowodanów ... jak narazie 6 kg w 3 tyg mi ubyło także nie jest źle  Razz
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #8 : 05 February 2010, 23:12:00 »

jak narazie 6 kg w 3 tyg mi ubyło także nie jest źle  Razz

To bardzo ładny wynik Exclamation zwłaszcza przy tych imprezkach  Wink
Jak dużo kg brakuje do Twojego wymarzonego wyniku?

gattopardo
Weteran
**

Użytkownik od:
17. Aug. 2005

« Odpowiedz #9 : 05 February 2010, 23:15:39 »

aż wstyd się przyznać ale jeszcze 17.....
achni
Autorytet

Użytkownik od:
19. Sep. 2009

« Odpowiedz #10 : 05 February 2010, 23:21:24 »

chętnie się do Was przyłączę...ale dopiero za jakieś 5 miesięcy Wink
jak już będę 'pojedyńcza'  Razz
wtedy też się będę musiała zabrać za nadprogramowe kg zdobyte w czasie ciąży i po rzuceniu papierosków Wink

na razie jednak życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości  Mr. Green

dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

jeszcze jeden post i będę nadguru! jupi

« Odpowiedz #11 : 05 February 2010, 23:30:41 »

popieram Wink

ogólnie najlepsza dieta to MŻ-WR.   ale tak na poważnie, to przede wszystkim wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i obciąć 15%.  obciąć to głównie z węglowodanów a NIE z TŁUSZCZÓW. wbrew pozorom tłuszcze są potrzebne do odchudzania. a węgle nie. po obcięciu węgli, zwiększyć podaż białek. białko dostarcza tyle samo kalorii co węglowodan ale potrzebuje więcej energii na przetworzenie. słyszałem nawet, że białko więcej potrzebuje energii niż samo dostarcza - ale nie wiem czy to prawda. największą głupota jest głodzenie się, jedzenie 2 posiłków. trzeba jeść normalnie - min 3 posiłki a najlepiej 5. ale odpowiednio skomponowane. tłuszcze palimy na siłowni ale również i w kuchni tudzież na rozpisce.  nie polecam gotowych diet z neta. każdy z nas ma inną wagę, inną zawartość procentową tłuszczu, inną przemianę materii itd.  
aha co do węglowodanów - te które zamierzamy jeść - najlepiej zamienić na węglowodany o niskim indeksie glikemicznym. jest to bardzo ważne Wink

co do ruchu - jak najbardziej 3 razy w tygodniu aeroby po 30 minu t i po tygodniu dodawać po 5 minut. przykłady aerobowych ćwiczeń: skakanka, bieg, rowerek, basen. są to ćwiczenia, które podnoszą tętno o pewną wartość i podczas wykonywania ich utrzymują zwiększone tętno.  polecam też INTERWAŁY oraz HIIT, o tym znajdziecie w necie.

dieta jest podstawą. zamieńcie ciulowe tłuszcze na te zdrowe, np: oliwa z oliwek, olej rzepakowy (rapeseed oil), olej z pestek winogron, olej lniany, olej z orzeszków ziemnych.

polecam jeszcze mineralna niegazowaną wodę litrami pić na czczo i między posiłkami, do tego zielona herbata. zielona herbata NIE ODCHUDZA ale jest bardzo zdrowa i poprawia metabolizm, że o antyoksydantach już nie wspomnę Wink  parzymy w 70-80 st przez 2-4 minuty. nie inaczej Wink
pamiętajcie MŻ-WR  Wink)
« Ostatnia zmiana: 05 February 2010, 23:34:03 wysłane przez deexxter » Zapisane

Be aware of what you are about to post below my reply as I'm being Guru, having connection with administration and there's only one post left before my range gets upgraded!!!
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #12 : 05 February 2010, 23:58:06 »

aż wstyd się przyznać ale jeszcze 17.....

wstyd? Mi brakuje do ideału 32  Embarassed
Nie poddam się!

deexx dzięki za rady  Very Happy

anitkaw1
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
09. May. 2008

« Odpowiedz #13 : 06 February 2010, 00:16:00 »

No, mi też by się przydało zrzucić chociaż 10kg. Na razie przygotowuję się teoretycznie  Razz ale może dzięki temu wątkowi jakoś ruszę z miejsca, najgorsze jest to wieczorne podjadanie, kiedy dziecko już śpi, mężulek podjada takie pyszności a ja po chwili staję się strasznie głodna-jak to pokonać, czym się zapchać, żeby nie szło w boczki?
Od niedawna mam w domu stepper skrętny, ale słyszałam, że zamiast schudnąć, to od ćwiczenia na nim zrobią mi się mięśnie, a co za tym idzie grube uda, czy ktoś wie jak jest naprawde, może ktoś na tym ćwiczy?
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #14 : 06 February 2010, 00:22:06 »

No, mi też by się przydało zrzucić chociaż 10kg. Na razie przygotowuję się teoretycznie  Razz ale może dzięki temu wątkowi jakoś ruszę z miejsca, najgorsze jest to wieczorne podjadanie, kiedy dziecko już śpi, mężulek podjada takie pyszności a ja po chwili staję się strasznie głodna-jak to pokonać, czym się zapchać, żeby nie szło w boczki?

To podobnie u mnie się dzieje i działo. Zwłaszcza wieczorne przekąski przed TV, albo już w łóżku bo taka ciekawa książka..że do rana mogłabym czytać.
Obecnie, mąż zajada, a ja trenuje silną wolę ( zawsze mi to kiepsko szło Rolling Eyes ) i mówię sobie NIE! Wiem ile wysiłku kosztuje mnie spalanie kalorii..
już tych nagromadzonych, więc po co mi kolejne?!
Jak przychodzi załamanie to wciągam ze dwie marchwie  Very Happy Mężowi już zabroniłam jeść w łóżku, jak chce to niech zejdzie do kuchni i żre  Razz

Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #15 : 06 February 2010, 00:37:44 »

A ja - przyznaję się bez bicia - nic nie robię i nie chudnę. Czekam na cud. Ale zgadzam się, że to jest w naszej podświadomości i żadne zakazy i nakazy tu nie pomogą.
Jedzonkiem zastępujemy sobie jakiś brak - i dopóki nie ustawi się wszystko na właściwych miejscach - to walka z wiatrakami i zamknięte koło.
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #16 : 06 February 2010, 00:39:39 »

A ja - przyznaję się bez bicia - nic nie robię i nie chudnę.

A musisz schudnąć?

Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #17 : 06 February 2010, 00:43:29 »

Musieć nie muszę, nikt mi nie każe, ale powinnam. BMI ----> 31...  Sad To daje 20 kilo nadwagi. No powiedzcie że nie widać.  icon_razz Ci którzy widzieli rzecz jasna.
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #18 : 06 February 2010, 01:03:34 »

Kudi jedzonkiem zastępujemy sobie jakiś brak, zajadamy stresy, a któregoś dnia idziemy na imprezę i co?
1. nie masz się w co ubrać, bo we wszystkim co posiadasz wyglądasz jak piłka!
2. Zakładasz byle co i idziesz...
3. Na imprezie same laski, a Ty siedzisz w kącie i zajadasz coś smacznego, bo jeden kawałek ciasta w tą czy w tą, nie robi różnicy!
Wynik:
załapanie doła już na imprezie...jeszcze bardziej zaczynasz sama siebie nie lubić i nie akceptować...a prowadzi to do tego, że..idziesz do kuchni  nie_powiem
Mogę się mylić.

Kudi jeśli czujesz się atrakcyjna i nie przeszkadza Ci Twoja nadwaga to świetnie, ale lato za pasem i pewnie na urlop byś pojechała co?
A podobno w nadchodzącym sezonie mają królować skąpe bikini na plażach  Cool

Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #19 : 06 February 2010, 01:10:55 »

Noooo w pierwszej części zgadzam się absolutnie, dodam jeszcze mojego synka wtulającego się w mój brzuch i mówiącego : "Mamo, jak ty masz miękki brzuszek" A ja kończę - "Jak podusia" haha.  Confused
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #20 : 06 February 2010, 01:18:00 »

Noooo w pierwszej części zgadzam się absolutnie, dodam jeszcze mojego synka wtulającego się w mój brzuch i mówiącego : "Mamo, jak ty masz miękki brzuszek" A ja kończę - "Jak podusia" haha.  Confused

No to koleżanko nie przelewki już.
Początkowo polecam zjadać ostatni lekki posiłek przed 18-stą..i zastosować metodę . Fajnie byłoby poćwiczyć chociaż 15-30 min dziennie.
Zrezygnować ze słodkości i podjadania między posiłkami. Po trochu dopuszczać do siebie myśl, że mogę wyglądać jak ta laska z imprezy. Mogę!
I udowodnię światu, że mam świętą rację Exclamation
Wyobrażasz sobie te wszystkie ochy i achy znajomych? Same komplementy? UUUUlalala, ale z Ciebie się lasencja zrobiła  Smile
A synkowi kupisz podusie  Very Happy

dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

jeszcze jeden post i będę nadguru! jupi

« Odpowiedz #21 : 06 February 2010, 01:34:09 »

kobity bo wy po prostu jecie szajs. każda jadna baba je szajs. wy kochacie ten szajs. nikt nie powiedział, że macie nie jeść. jedzcie ale jedzcie dobre rzeczy. trza wiedzieć co i kiedy.

co do stepera i mieśni. nie słuchajcie bzdur. jeśli będziecie mieć słabą dietę do mięśnie wam nie urosną. oczywiście jak się je za dużo i wykonuje ćwiczenia 'na masę', to jest duże ryzyko, że uda wam urosną.

teraz kolejny mit do obalenia. to nie jest prawda, że jeśli chcemy zrzucić z brzucha, to robimy brzuszki a jak z ud, to ćwiczymy nogi a jak z cycków do cycki.  nie da się miejscowo zrzucić fatu. pali się go na całym ciele ale wiadomo, że procentowo jest go powiedzmy w talii najwięcej.  aby spalić niechcianą tkankę, raz jeszcze: DIETA, DIETA i DIETA.  + AEROBY.  jeśli będziemy jeździć na rowerku, to nie zejdzie nam fat z nóg bo nimi machamy tylko zacznie palić się cały fat.  poczytajcie na mądrych forach i stronach jak i jakie i kiedy wykonywać aeroby.  aeroby to podstawa., czy to w budowaniu masy mięśniowej czy w redukowaniu tkanki tłuszczowej.

kolejny mit obalę. nie da się zamienić tłuszczu na mięśnie.  pewnie już większość to wie ale są i tacy co patrząc na swoje za szerokie ramiona twierdzą że zamienią tłuszcz w mięśnie.

dziewczyny, musicie chcieć. ja też muszę bo mój BF jest za duży ;/ biorę się niebawem za redukcję i nie ma że boli. kiedyś myślałem, że niemożliwe jest dla mnie przestać słodzić kawę i herbatę. a jednak  Wink  

kobity, na początek proponuję odstawić wszelakie junk foody i fastfoody, szybki, kiełbasy, tłuste mięsa. wymienić to na tuńczyka, łososia, dorsza, indyka, kurczaka, chudą wołowinę. nie smażymy, gotujemy, najlepiej na parze, ew. pieczemy.  wyrzucamy smalec.
chleb biały zamieniamy na pełnoziarnisty - nie żadne pseudo-brązowe ścierwo. prawdziwy pełnoziarnisty chleb.  ryż - również brąz. makaron - pasowałoby też brązowy. na obiadek jutro nie robimy pyrów 2/3 talerza + smażonego schaba + odrobinkę warzyw gotowanych w  wodzie po parówkach.  odmierzamy 50g ryżu, gotujemy warzywa na parze a najlepiej ucieramy surówkę z surowych warzyw. do tego pierś z kurczaka w zdrowej marynacie (czosnek, bazylia, oregano, majeranek, pieprz, papryka, imbir   -  żadne gotowe przyprawy do kurczaka)  -  pieczemy. nasz talerz ma w większości być pokryty warzywami a w mniejszości mięskiem i ryżem. polewamy łyżką oliwy z oliwek do popicia nie słodzony  kompot ani żaden ścierwowaty sok z LIdla. tylko lemoniada. woda mineralna  + prawdziwa cytryna. bez cukru.  
zapomniałem o śniadanku.   może jajeczka dwa całe sadzone na miękko na teflonie spryskanym olejem w sprayu + owoce + kromka brązchleba + owsianeczka na chudy mleczku.

co powiecie na wędzoną makrelkę na podwieczorek ? hmm... tłusta ale to zdrowe tłuszcze, do niej sporo warzyw i max 2 malutkie kromki chleba co by nie łączyć węgli z tłuszczami z bardzo. to już mamy 3 posiłki. w zależności od trybu jakieś drugie śniadanko by się przydało i kolacja.  na kolację możę krewetki z pomidorem, czosnkiem, ogórkiem, sałatą i cebulką ?  

Be aware of what you are about to post below my reply as I'm being Guru, having connection with administration and there's only one post left before my range gets upgraded!!!
Tomek398
MyCork Limited - Zarząd (Board)

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

it's me in 2013

« Odpowiedz #22 : 06 February 2010, 01:46:17 »

Silna wola to podstawa. Gdyby ktoś chciał sobie ją poćwiczyć to zapraszamy: Smile

Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #23 : 06 February 2010, 01:50:50 »

Tomku to zdjęcie mi się po nocach śniło.  Twisted Evil
Ja muszę zjeść pączka w ten dzień, ale mój plan jest taki:
Rano w czwartek ćwiczę 2 godziny - idę na pączka ( zresztą będę nimi częstować przybyłych)- po powrocie godzinka ćwiczeń.
Spalę kalorii więcej niż zjem..bo ta Eve...ło matko..wykończy mnie baba  Razz
Wątek miałam po TCz założyc, ale sama siebie bym oszukiwała  nie_powiem

I nie nakarmię Cię plusem za to, że nas tu katujesz 

Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #24 : 06 February 2010, 01:53:57 »

.
chleb biały zamieniamy na pełnoziarnisty - nie żadne pseudo-brązowe ścierwo. prawdziwy pełnoziarnisty chleb.  ryż - również brąz. makaron - pasowałoby też brązowy. na obiadek jutro nie robimy pyrów 2/3 talerza + smażonego schaba + odrobinkę warzyw gotowanych w  wodzie po parówkach.  odmierzamy 50g ryżu, gotujemy warzywa na parze a najlepiej ucieramy surówkę z surowych warzyw. do tego pierś z kurczaka w zdrowej marynacie (czosnek, bazylia, oregano, majeranek, pieprz, papryka, imbir   -  żadne gotowe przyprawy do kurczaka)  -  pieczemy. nasz talerz ma w większości być pokryty warzywami a w mniejszości mięskiem i ryżem. polewamy łyżką oliwy z oliwek do popicia nie słodzony  kompot ani żaden ścierwowaty sok z LIdla. tylko lemoniada. woda mineralna  + prawdziwa cytryna. bez cukru.  
zapomniałem o śniadanku.   może jajeczka dwa całe sadzone na miękko na teflonie spryskanym olejem w sprayu + owoce + kromka brązchleba + owsianeczka na chudy mleczku.

co powiecie na wędzoną makrelkę na podwieczorek ? hmm... tłusta ale to zdrowe tłuszcze, do niej sporo warzyw i max 2 malutkie kromki chleba co by nie łączyć węgli z tłuszczami z bardzo. to już mamy 3 posiłki. w zależności od trybu jakieś drugie śniadanko by się przydało i kolacja.  na kolację możę krewetki z pomidorem, czosnkiem, ogórkiem, sałatą i cebulką ?  

Kopniakiem co rano może się kiedyś zmotywuje. Póki co zmieniam login na... Obżarciuszek.
Strony: [1] 2 3 ... 80 Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Varia  |  Off Topic  |  Wątek: Forumowe Grubasy - odchudzajmy wspólnie forum :) « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!