Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
28 May 2015, 12:55:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
445,390 wiadomości w 32,938 wątkach; wysłane przez 6,361 użytkowników
Najnowszy użytkownik: piacha
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Zakupy i usługi  |  Wątek: Gdzie wynająć vana ??? 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Gdzie wynająć vana ???  (Przeczytany 1247 razy)
adam523
Nowicjusz

Użytkownik od:
17. Jan. 2009

« : 12 February 2010, 23:42:27 »

Szukam firmy, która wynajmuje samochody dostawcze typu Van (oczywiście wiem że jest ich sporo, ale u nich już byłem). Która z wypożyczalni ma w ofercie wynajem bez limitu kilometrów, bez konieczności wykupienia ubezpieczenia i najważniejsze, która zezwala na wyjazd samochodem poza Irlandię? Do tej pory z tym ostatnim się nigdzie nie spotkałem. Dzięki za pomoc.
malolo
Guru

Użytkownik od:
05. Jul. 2006

Banned!

94kg hardcoru - dieta ŻM

« Odpowiedz #1 : 13 February 2010, 04:27:16 »

poza irlandie to chyba tylko camperem wyjedziesz

Cytuj z: listo
Ja mogę zadzwonić na GARDA STATION i powiedzieć, że malolo organizuje party na plaży
olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #2 : 13 February 2010, 12:22:51 »

wpisz w google van for rent, van hire..cos pewnie znajdziesz

Wszyscy jestesmy psychiczni, ale nie wszyscy zdiagnozowani...
Buniusia79
Guru

Użytkownik od:
27. Nov. 2006

« Odpowiedz #3 : 13 February 2010, 13:34:46 »

Szukałam kiedyś vana do wynajęcia, którego będę mogła w Norwegii zostawić i nie znalazłam  Sad
Tak jak pisze ola poszukaj na google van for rent...bo pamiętam, że znalazłam taką wypożyczalnie, która na prawdę wynajmowała do wielu krajów unii europejskiej, niestety nie pamiętam stronki, ale znajdziesz na pewno.

adam523
Nowicjusz

Użytkownik od:
17. Jan. 2009

« Odpowiedz #4 : 13 February 2010, 17:50:18 »

no niestety nie znalazłem Sad
A jak myślicie, czy mają zamontowane w Vanach jakieś urządzonka typu lokalizator lub coś na bazie GPS-u?
Marcin
Guru

Użytkownik od:
18. Jun. 2005

test
« Odpowiedz #5 : 13 February 2010, 18:45:50 »

A jak myślicie, czy mają zamontowane w Vanach jakieś urządzonka typu lokalizator lub coś na bazie GPS-u?
Raczej nie maja ale nie bedziesz mial ubezpieczenia poza wyspa i w przypadku jakiejkolwiek kontroli policyjnej moze sie to roznie skonczyc.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmia
adam523
Nowicjusz

Użytkownik od:
17. Jan. 2009

« Odpowiedz #6 : 13 February 2010, 20:51:20 »

Mam kilka firm które nie maja limitów kilometrów i można na swoim ubezpieczeniu jechać, więc teoretycznie policja nawet w przypadku kontroli nie będzie o tym wiedzieć czy mam ważne ubezpieczenie czy nie. Ubezpieczenie to ubezpieczenie.
I Nie biorę nawet pod uwagę że miało by się coś stać bo to zbyt czarny scenariusz.

...po za tym nie mogę zrozumieć czemu nie można wyjechać poza wyspę???
multimastach
Autorytet

Użytkownik od:
10. Feb. 2008

bzdóropisaż - miszcz ortografji

« Odpowiedz #7 : 13 February 2010, 22:56:19 »

...po za tym nie mogę zrozumieć czemu nie można wyjechać poza wyspę???

Odpowiedź banalnie prosta... ponieważ jest to wyspa bez połączeń z kontynentem mostami lub tunelami icon_wink
W przypadku przeprawy promowej, większa część trasy odbywa się na wodach międzynarodowych, ubezpieczenie obejmuje wyłącznie terytoria państw UE.....dlatego ostro wydygani...
« Ostatnia zmiana: 13 February 2010, 23:09:01 wysłane przez multimastach » Zapisane

Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej. Ach..trąbko gdybyś była pompką, to bym zaraz, teraz, nadmuchał materac
BIoTekk
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
19. Jun. 2009

« Odpowiedz #8 : 13 February 2010, 23:01:46 »

jest firma przy albert rd w tramore house. Ale czy mozna za granice? chyba zalezy od Twojej ubezpieczalni.
Marcin
Guru

Użytkownik od:
18. Jun. 2005

test
« Odpowiedz #9 : 14 February 2010, 01:04:57 »

Pierwszy lepszy policjant podczas kontroli dowodu rejestracyjnego widzac wpisanego jako wlasciciela wypozyczalnie w Irlandii sie pokapuje ze cos nie kaman. Poza Irlandia masz obowiazek wozic ze soba dowod rejestracyjny. Poza tym Twoje ubezpieczenie tez zapewne nie pokrywa wyjazdu poza Irlandie (W axie nie zauwazylem zeby pokrywalo).

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
poldek 1
Autorytet

Użytkownik od:
16. Dec. 2008

« Odpowiedz #10 : 15 February 2010, 17:52:42 »

marcin
 axa i wiekszosc firm pokrywaja ubezpieczenie za granica ale tylko na 30 dni i trzeba to zglosic
adam napisz na priwa tak z grobsza po co ci van i jak wielki mam mini busa jak cos to mozemy pogadac
Marcin
Guru

Użytkownik od:
18. Jun. 2005

test
« Odpowiedz #11 : 16 February 2010, 04:25:49 »

Moze zle sie wyrazilem. Ubezpieczenie pokrywa jazde za granica ale tym autem na ktory masz wykupione. Np ja mam w axie i tam jest opcja "driving other cars" czy cos takiego. To znaczy ze moge jezdzic innymi autami ale nic nie ma o tym ze moge wyjechac takim autem poza Irlandie. Trzeba by zadzwonic do ubezpieczalni. Ale to i tak pikus bo jezeli cos sie stanie a wyjechalismy autem bez pozwolenia wlasciciela to ubezpieczeniem mozemy sobie wytrzec tylek.

olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #12 : 16 February 2010, 10:04:11 »

ale zawsze mozna dopisac kogos do ubezpieczenia...chocby na kilka dni...

Wszyscy jestesmy psychiczni, ale nie wszyscy zdiagnozowani...
Marcin
Guru

Użytkownik od:
18. Jun. 2005

test
« Odpowiedz #13 : 16 February 2010, 14:48:26 »

ale zawsze mozna dopisac kogos do ubezpieczenia...chocby na kilka dni...
No wlasnie nie bardzo, przeczytaj watek od poczatku.

Tomek398
Guru

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

it's me in 2013

« Odpowiedz #14 : 16 February 2010, 18:55:46 »

i najważniejsze, która zezwala na wyjazd samochodem poza Irlandię? Do tej pory z tym ostatnim się nigdzie nie spotkałem. Dzięki za pomoc.

http://www.vanrentals.ie

http://www.vanrentals.ie/van-hire-faqs.asp

I am intending to travel abroad, do you provide vans for this purpose?

Yes we do, it is a little more complicated than domestic hire, but nothing to get too worried about. You must have a valid Irish address and Irish car license. Finally when going abroad you must pre-pay for your hire and also complete a pre-auth on your credit card for the sum of €1000. There is also a 3 day minimum hire period for going outside Ireland.

We have an indepth guide located here for users intending to go abroad in a rental vehicle

Does it cost extra for us to to hire a van to go abroad?

Yes the domestic and European rates differ for van hire, please contact us for details. Firstly for taking a van over to the UK is going to set you back around €300 minimum on a ferry, sometimes more for mainland Europe. Fuel is also going to be a big cost especially considering the distance involved. Insurance will be more for European motor cover. Also you will incur excess mileage charged if you have a substantial distance to travel (See - mileage allowances in the Fuel and Mileage FAQ).

Finally, we make the stipulation that for people leaving Ireland in one of our vehicles must purchase AA Five Star Cover. This is an excellent service giving travelers roadside assistance and numerous other benefits, also in the event of an accident the vehicle will be shipped back to the Republic of Ireland The cover cost €54 Euro if you buy it online. It can be purchased at https://secure.aaireland.ie/travel-insurance/five-star/select-cover.asp

If you are a little unsure about some aspect of your planned journey give us a ring and we'll be happy to advise you as best we can.

What type of vehicles can i bring out of Ireland?

You can take any class "B" car licence vehicle out of the country. Larger rigids cannot be brought outside of Ireland while on spot ( short term) hire.

oraz:

http://www.vanrentals.ie/van-hire-news-d.asp?ART_ID=11
adam523
Nowicjusz

Użytkownik od:
17. Jan. 2009

« Odpowiedz #15 : 17 February 2010, 10:06:33 »

Dzwoniłem również i tam. Nie pamiętam czy można wyjechać poza IE ale napewno (100%) mają limit kilometrów.

Udało mi sie znaleźć natomiast w Cork dobrą wypoż. Niska cena, za tydzień około 340 euro bez limitu kilometrów, na swoim ubezpieczeniu i mozna wyjechać poza IE.

http://www.corkrentavan.com/index.htm

Ale dla mnie zła wiadomość - nie mają wolnych Vanów w potrzebnym terminie  Sad
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Zakupy i usługi  |  Wątek: Gdzie wynająć vana ??? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!