Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
30 May 2015, 07:16:38

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
445,399 wiadomości w 32,936 wątkach; wysłane przez 6,371 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Tamekasord
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Varia  |  Off Topic  |  Wątek: Lekarstwo na zatoki 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Lekarstwo na zatoki  (Przeczytany 9629 razy)
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« : 01 March 2010, 22:30:44 »

Zdesperowany poszedłem do Centry bo już wytrzymać nie mogę, pytam się Hindusa o jakieś tabletki na zatoki a że nie wiedziałem jak określić zatoki to zacząłem wyjaśniać łopatologicznie, że boli na oczami a czasem z boku nosa i że nie jest to " Headache " a ten mi Panadol dalej  Mr. Green

Jakie są tabletki na zatoki w Irlandii i jak to się w ogóle nazywa ? 

Macie jakieś domowe metody ? Bo umrę...

$_POST
achni
Autorytet

Użytkownik od:
19. Sep. 2009

« Odpowiedz #1 : 01 March 2010, 23:07:35 »

tutaj są takie tabletki sinutabs czy jakoś tak...i to są właśnie na zatoki Wink
mnie pomogły Wink

multimastach
Autorytet

Użytkownik od:
10. Feb. 2008

bzdóropisaż - miszcz ortografji

« Odpowiedz #2 : 01 March 2010, 23:08:52 »

Zdesperowany poszedłem do Centry bo już wytrzymać nie mogę, pytam się Hindusa o jakieś tabletki na zatoki a że nie wiedziałem jak określić zatoki to zacząłem wyjaśniać łopatologicznie, że boli na oczami a czasem z boku nosa i że nie jest to " Headache " a ten mi Panadol dalej  Mr. Green

Jakie są tabletki na zatoki w Irlandii i jak to się w ogóle nazywa ?  
Macie jakieś domowe metody ? Bo umrę...
Zatkany kinol czy ból głowy doskwiera???
Mnie pomagał Ibuprom Zatoki  (z Polski), Surax, Cefzil lub Uniflu,,, są też dostępne w irlandii inne prochy na Sinusitis... jest kilka różnych, najlepiej przejdź się do lekarza jeśli bóle zatok masz chroniczne, byle jaki przeciwbólowy proch na dłuższą metę nie pomoże.
Na zatkany nos zwyczajnie... krople i furkanie nosem...

Wykaz leków na bóle zatok dostępnych w Irlandii
http://www.drugs.com/condition/sinusitis.html
« Ostatnia zmiana: 01 March 2010, 23:11:38 wysłane przez multimastach » Zapisane

Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej. Ach..trąbko gdybyś była pompką, to bym zaraz, teraz, nadmuchał materac
strzelba
Ekspert

Użytkownik od:
01. Aug. 2006

Titanic 1912-2012

« Odpowiedz #3 : 01 March 2010, 23:14:22 »

a ta Centra to apteka? Mi zawsze pomagali bardzo w aptekach, ale może dlatego, ze mowiłam: sinusitis (zapalenie zatok, z resztą możesz pokazać głowę i powiedzieć: sajnus, hedejk i powinni zrozumieć Smile. Z domowych sposobów mi pomagają inhalacje, choćby nad wodą parującą, mogąbyć jakieś dodatki z olejkami eterycznymi (w aptece szeroki wybór)

Tabletki są różne do wyboru, w większości zawierające pseudoefedrynę i środek p.bólowy (pytaj o leki z serii cold & flu, łatwiej powiedzieć niż pseudoehpedrine).

Ja za radą koleżanki zakupiłam (w Polsce) sinupret, ale nie mogę się zabrać za czytanie ulotki - to jakiś ziołowy lek bez recepty i bez pseudoefedryny. Nie brałam tego jeszcze bo póki co - odpukac - mi przeszło.

GP przy silnych dolegliwościach zapisał mi dwa razy już antybiotyk i powiedział, ze jak znów zachoruję to mnie wyśle do szpitala na płukanie. Acha - jest jakiś zestaw do płukania w domu, ale ja się chyba do tego nie nadaję...

PS Masz coś do Hindusów?

“Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.”
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #4 : 02 March 2010, 01:50:42 »

Dzięki za odpowiedzi, no więc Hindus polecił mi Panadol cold & flu, wziąłem żeby już cokolwiek wrzucić na ruszt ale Cold i Flu to nie na zatoki tylko ogólnie przeziębienie.. dla tego tak się dziwiłem co on mi wciska.. Wydawało mi się przez chwilę że rozumie że chodzi mi o zatoki bo pokazywał na sobie okolice nosa i zatok czołowych i mówił że on zawsze to bierze. Wrzuciłem 4 tabletki, zrobiłem inhalacje zwykłą gorącą wodą i wyczytałem jeszcze żeby okład zrobić, do termoforu nalałem wrzątek i obkładałem się 30 minut, jak by trochę lepiej po tych wszystkich zabiegach. Problem w tym że tak mnie trzyma od kilku dni po chorobie i na prawe ucho 3 dni temu przestałem słyszeć jak by się coś tam zablokowało, nie raz tak miałem chwilowo ale teraz te ucho nie chce się odblokować od 3 dni Jutro lecę do apteki i pytam o sinusitis , dziś już była zamknięta dla tego poszedłem co Centry..

Próbowałem przetłumaczyć to na tym tłumaczu: http://www.sadurski.com/sadurski/www/biznes/tlumacz.htm

To mi wyszło, zatoki czołowe: Foremost gulfs  Mr. Green  

$_POST
Malina1808
Ekspert

Użytkownik od:
25. Dec. 2007

Lepsze jutro było wczoraj...

« Odpowiedz #5 : 02 March 2010, 02:57:00 »

a może SUDAFED pomoże??

Tomek398
Guru

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

it's me in 2013

« Odpowiedz #6 : 02 March 2010, 10:27:48 »

Debian, idź może do lekarza zamiast leczyć się u Hindusa z Centry albo na forum.
Zdrowia życzę
strzelba
Ekspert

Użytkownik od:
01. Aug. 2006

Titanic 1912-2012

« Odpowiedz #7 : 02 March 2010, 10:49:56 »

cold&flu to jak najbardziej na zatoki, ale to środki łagodzące objawy, a nie przyczynę -> więc się od Hindusa odczep Smile
Jeśli chcesz leczyć przyczynę - leć do GP zajrzy go gardła, zajrzy do ucha i może zapisze antybiotyk.

“Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.”
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #8 : 02 March 2010, 14:02:30 »

Dzięki Tomek398 !

Na lekarza trochę późno, bo to końcówka choroby a ja dusigrosz jestem i zawsze mi tak trochę żal  icon_razz

Ucho się odblokowało właśnie, chyba pójdę to oblać  Mr. Green

Lecę po te leki na Sinusitis, pewnie z 2 dni i będzie po kłopocie..

Słyszałem że zatoki się odsysa jeśli często ma się z nimi problem, miał ktoś takie odsysanie ? Ponoć bardzo niemiła sprawa.. Byłem rok temu na wycięciu migdałów miał mi to zrobić przy okazji pod narkozą ale zapomniał Smile

$_POST
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #9 : 03 March 2010, 14:50:32 »

Kupiłem Sudafed i sam nie wiem co o tym myśleć.. To się chyba bardziej na imprezę nadaje  Wziąłem dwie sztuki i czułem się jak na extazie..  Dziwne te tabletki.. Co prawda ból zatok minął migiem, po 5 minutach już nie pamiętałem o bólu ale to chyba dla tego że wpadłem w jakiś dziwny stan błogości Smile 

$_POST
romana
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
29. Apr. 2006

« Odpowiedz #10 : 03 March 2010, 22:26:03 »

cos z rodzinnej apteki!! u mnie w domu jak ojcu delagaja bóle zatokowe!! ojciec wrzuca do mikrofali kapuste kiszona po rozgrzaniu kapusty wklada ja do worczka !! A worek na czolo i na nos po takim okladzie jest mu troche lzej oddychać!! 
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #11 : 03 March 2010, 22:56:05 »

Znalazłem podobny opis w google ale tam pisali o piasku rozgrzanym w piekarniku, ja więc wziąłem termofor nalałem wrzątku i tak 50 minut leżałem z tym na czole, rano wstaje patrze na czoło a tam takaaaaa wielkaaaa czerwona plama od poparzenia  Laughing Nie polecam...

$_POST
dymek
Guru

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

www.animalcaresociety.ie

« Odpowiedz #12 : 03 March 2010, 22:59:33 »

Kupiłem Sudafed i sam nie wiem co o tym myśleć.. To się chyba bardziej na imprezę nadaje   Wziąłem dwie sztuki i czułem się jak na extazie..  Dziwne te tabletki.. Co prawda ból zatok minął migiem, po 5 minutach już nie pamiętałem o bólu ale to chyba dla tego że wpadłem w jakiś dziwny stan błogości Smile  
Uwazaj z tym. Kiedys mialem zab ropny u gory, przyplatalo sie zapalenie ucha i bol zatok i oka. Tak mnie bolalo, ze nie wiedzialem czego sie zlapac.
Wzialem kilka tabletek Sudafedu w ciagu nocy, a nad ranem mialem taka jazde, jakbym sie grzybow nazarl albo amfe przedawkowal.
Kompletna zwiecha, haluny i bialy pokoj przez kilka godzin. Myslalem ze zdechne az stracilem przytomnosc.
Wiecej nie dotknalem Wink

Aktualna szajba:
*Totem - Day Before The End   **Lamb of God - Wrath   ***The Haunted - Versus
romana
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
29. Apr. 2006

« Odpowiedz #13 : 03 March 2010, 23:32:54 »

Znalazłem podobny opis w google ale tam pisali o piasku rozgrzanym w piekarniku, ja więc wziąłem termofor nalałem wrzątku i tak 50 minut leżałem z tym na czole, rano wstaje patrze na czoło a tam takaaaaa wielkaaaa czerwona plama od poparzenia  Laughing Nie polecam...
ojciec kladzie worek na czola na ok 20 min. i kapusta nie jest na tyle rozgrzana zeby parzyc ona ma byc ciepla a nie goraca!!
magik39
Nowicjusz

Użytkownik od:
12. Aug. 2008

« Odpowiedz #14 : 03 March 2010, 23:42:17 »

Sinutab Non-Drowsy (15 Tablets)   - jedna seria . 100% sprawdzone Smile

Pozdrawiam Lukasz Smile
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #15 : 04 March 2010, 20:34:53 »

Tak ten Sudafed jest niebezpieczny, dziwne zawroty głowy po nim za kółko wolałem nie wsiadać, nie ma co tego brać. A czym się przejawia zapalenie ucha ? Bo te ucho coś się odblokować nie chce, tak głucho jakoś i piszczy mi w nim, pierwsze 3 dni myślałem a tam przejdzie ale minęło już z 6 dni i zaczynam się trochę martwić czy to samo przejdzie... Jak robię takie rozprężenie jak przy wyrównywaniu ciśnienia podczas nurkowania czy ziewaniu to czuje jak by tam coś w tym uchu się przyklejało, dziwne uczucie..

$_POST
kunki
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
17. Jan. 2006

« Odpowiedz #16 : 04 March 2010, 21:07:17 »

Debian, juz ktos i wczesniej radzil.
Ty sie tu nie dopytuj tylko zaiwaniaj do lekarza.
Mozesz sobie tylko problemow narobic.

"Prawda jest jak tlen, otrzymasz zbyt wiele i się rozchorujesz".
Jonathan Carroll — Poza ciszą
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #17 : 04 March 2010, 22:52:24 »

Ale ja nie lubię lekarzy  lol

$_POST
achni
Autorytet

Użytkownik od:
19. Sep. 2009

« Odpowiedz #18 : 04 March 2010, 23:14:38 »

to może do weterynarza ????  Mr. Green

dymek
Guru

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

www.animalcaresociety.ie

« Odpowiedz #19 : 05 March 2010, 00:35:31 »

Stan zapalny w uchu, zbiera sie ropa i sie przelewa jak sie ruszasz. Nie kombinuj tylko jak najszybciej do laryngologa, bo bedziesz sluchal ulubionej muzyczki mono.
Zaniedbasz i masz problem za kazdym razem jak cie przewieje, przeziebisz sie albo naleje ci sie woda do ucha w kapieli.
Zatoki + ucho wrozy ogolny stan zapalny, moze dojsc do infekcji zebow, oka itp. Zasuwaj do lekarza!
Jak znam zycie to bez antybiotyku sie nie obedzie.

Aktualna szajba:
*Totem - Day Before The End   **Lamb of God - Wrath   ***The Haunted - Versus
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #20 : 05 March 2010, 13:26:48 »

O qrcze to tak mam, cały czas czuje jak mi się tam przelewa, takie uczucie jak bębenek się przykleja-odkleja. Ewidentnie czuć że coś tam jest, jakaś materia która się porusza..

Do lekarzy to mam taki uraz po śmierci ojca, czasy pavulonowej afery, nie zostało potwierdzone ale na 90% był jednym z tych którego ratować nie chcieli.. Młody byłem widziałem całą sytuację i tak mi zostało że jakoś nie chętnie do nich chodzę Smile Ale chyba z tym uchem się przejdę Wink Dzięki

$_POST
panda
Ekspert

Użytkownik od:
29. Oct. 2007

hej dzieci jesli chcecie zobaczyc smerfow las...

« Odpowiedz #21 : 05 March 2010, 19:07:13 »

Debian chociaz sie nie lubimy, to ci powiem co zrobic.
Podczas prysznica waciki do uszu i zapalenie uszu znika.Do zatok bioparox, taki antybiotyk w sprayu domiejscowy.I mozesz panie nocki grillowe wyrabiac.
W sumie tez o tym myslalem, ale jak nie moge gotowac w restauracjach konwencjonalnych potraw ,tak i nie moge fast foodow smazyc.
JEstem crepso-maniakiem i posuwam je customerom ze zgrillowanym oscypkiem 50% owcy-50%krowy.Sprobuj, moze irysom podejdzie,powiesz ze ser z moherowych cliffow. icon_wink
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #22 : 05 March 2010, 20:10:52 »

Super panda dzięki ci bardzo, wypróbuje z tymi wacikami Mr. Green

Z bioparox będzie trudniej bo to pewnie na receptę..

$_POST
Tomek398
Guru

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

it's me in 2013

« Odpowiedz #23 : 05 March 2010, 20:19:41 »

debian chociaz sie nie lubimy, to ci powiem co zrobic.

Super panda dzięki ci bardzo, wypróbuje z tymi wacikami

Tak się rodzi szorstka męska przyjaźń  icon_wink nie_powiem
debian
Ekspert

Użytkownik od:
23. Nov. 2007

« Odpowiedz #24 : 06 March 2010, 16:02:00 »

lol

panda słońce ty moje  Mr. Green

$_POST
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Varia  |  Off Topic  |  Wątek: Lekarstwo na zatoki « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!