Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
05 March 2015, 08:01:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
443,217 wiadomości w 32,661 wątkach; wysłane przez 6,184 użytkowników
Najnowszy użytkownik: Kass
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Rozterki tubylców i inne  |  Wątek: zwolnienie sie ,zwolnienie dyscyplinarne a bezrobocie 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: zwolnienie sie ,zwolnienie dyscyplinarne a bezrobocie  (Przeczytany 4257 razy)
yomen
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
03. Jun. 2010

YomenArt.com

« : 29 June 2010, 18:20:52 »

jak wyglada sprawa bezrobocia w przypadku zwolnienia sie z pracy lub ewentualnie zwolnienia dyscyplinarnego,przysluguje czy nie??
« Ostatnia zmiana: 29 June 2010, 18:38:01 wysłane przez yomen » Zapisane
trzecimakler
Ekspert

Użytkownik od:
28. Sep. 2005

« Odpowiedz #1 : 29 June 2010, 19:40:30 »

po 9-ciu tygodniach od zwolnienia sie z pracy/dyscyplinarki bedziesz mogł zaczac starac sie o bezrobocie....

Greed is good...

Albo robisz na czarno albo robisz na czarnych....
rdzak
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
02. Mar. 2007

« Odpowiedz #2 : 30 June 2010, 21:23:33 »

Mi się wydaje, że po przez pierwsze 6 (słownie: sześć) tygodni nie przysługuje prawo do zasiłku (jobseeker benefit).

"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze." - A. Einstein

kropek
Nowicjusz

Użytkownik od:
29. Jun. 2009

« Odpowiedz #3 : 01 July 2010, 11:42:41 »

Teoretycznie nie przysluguje, ale moge zadecydowac, ze beda wyplacac. O zasilek nalezy zaczac sie starac sie jak najszybciej po zwolnieniu sie a nie czekac 6 czy 9 tygodni. Jak sie za pozno zglosi do urzedu to moga nie przyznac w ogole.
insearch
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
26. Jun. 2009

« Odpowiedz #4 : 01 July 2010, 13:10:16 »

po 9-ciu tygodniach od zwolnienia sie z pracy/dyscyplinarki bedziesz mogł zaczac starac sie o bezrobocie....

też wyczytałam takie  informacje.

http://www.citizensinformation.ie/categories/social-welfare/social-welfare-payments/unemployed-people/zasilek-dla-bezrobotnych-w-irlandii/#rules
orka ludojad
Weteran
**

Użytkownik od:
07. Dec. 2009

« Odpowiedz #5 : 02 July 2010, 19:00:53 »

witam
a jak to jest jesli nie mam wyjscia i musze sie zwolnic po macierzynskim?
czy wtedy tez jest 6tygodni wstrzymany zasilek?
pozdrawiam
trzecimakler
Ekspert

Użytkownik od:
28. Sep. 2005

« Odpowiedz #6 : 03 July 2010, 15:02:52 »

Mi się wydaje, że po przez pierwsze 6 (słownie: sześć) tygodni nie przysługuje prawo do zasiłku (jobseeker benefit).

Tobie się wydaje a ja jestem pewien... 9 tygodni trzeba czekac jesli sam odchodzisz z pracy/zwalniają Cie dyscyplinarnie....

Greed is good...

trzecimakler
Ekspert

Użytkownik od:
28. Sep. 2005

« Odpowiedz #7 : 03 July 2010, 15:03:19 »

Teoretycznie nie przysluguje, ale moge zadecydowac, ze beda wyplacac. O zasilek nalezy zaczac sie starac sie jak najszybciej po zwolnieniu sie a nie czekac 6 czy 9 tygodni. Jak sie za pozno zglosi do urzedu to moga nie przyznac w ogole.

bzdury wypisujesz....

Greed is good...

kropek
Nowicjusz

Użytkownik od:
29. Jun. 2009

« Odpowiedz #8 : 04 July 2010, 08:55:02 »

Znam osobiscie osobe,ktora SAMA zwolnila sie z pracy i nie miala zadnego okresu przejsciowego, ze nie dostalawala pieniedzy. Zostala rowniez poinformowana, ze bez wzgledu czy sie sama zwalnia czy nie ma jak najszybciej zglosic sie do socjala. Chialam pomoc, ale jak juz zauwazylam wszelka pomoc na tym forum jest spotykana z krytyka. Ja ktos ma ochote czekac 9 tygodni to prosze bardzo. Mnie to naprawde malo obchodzi  icon_wink
poldek 1
Autorytet

Użytkownik od:
16. Dec. 2008

« Odpowiedz #9 : 04 July 2010, 09:16:40 »

nie czekac tylko sie zglosic a jak sami zechca to dadza okres karecji - zreszta nie wiadomo ile na decyzje bedzie czekac
- kropek - ze krytyka - to tylko czesc ludzi na tym forum jest wszystko wiedzaca
nie przejmoj sie  Wink
Marcelina
Guru

Użytkownik od:
17. Oct. 2005

« Odpowiedz #10 : 04 July 2010, 09:34:51 »

Na decyzje czeka sie do 6 miesiecy pozniej jelsi dadza odmowe mozna napisac odwolanie i znowu czekac 6 miesiecy. Do socjala zglosic sie jak najszybciej bo to 9 tygodni liczy sie od czasu zlozeniaa wniosku
orka ludojad
Weteran
**

Użytkownik od:
07. Dec. 2009

« Odpowiedz #11 : 04 July 2010, 11:34:13 »

rozumiem.myslalam ze ktos mial taka sytuacje ale widac ze nie bardzo.
jutro sie do socjala przejde to moze sie dowiem jak to jest.moze jak mam dziecko (5mieisecy) inaczej jest.zwolnilam sie bo musialam niestety nie mam warunkow na powrot.
Tilli
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
19. Apr. 2007

« Odpowiedz #12 : 05 July 2010, 14:40:39 »

Bylam w podobnej sytuacji, z tym, ze  rozwazalam odejscie z pracy, z powodow zdrowotnych. W socjalu poinformowano mnie, ze przysluguje mi zasilek, jednak po 9 tygodniowej karencji. Gdy zagadalam, ze ja chce odejsc z pracy, nie dlatego, ze mi sie odechcialo pracowac, a dlatego, ze naprawde zdrowie mi szwankuje, pani powiedziala, ze na indywidualnym spotkaniu moge o tym wspomniec i BYC MOZE nie bede musiala czekac. Tak wiec, sprobuj spokojnie porozmawic z nimi i przedstawic swoja sytuacje. Nic nie stracisz. Zycze powodzenia

Kobieta jest najpewniejszym narzędziem przekleństwa, jakiego Zły może użyć...
orka ludojad
Weteran
**

Użytkownik od:
07. Dec. 2009

« Odpowiedz #13 : 05 July 2010, 21:29:20 »

Tilli dzieki bardzo bede probowala.bylam w socjalu ale powiedzieli ze mam przyniesc p45 i potem sie okaze.
pozdrawiam
daniel.zwiazki
Nowicjusz

Użytkownik od:
09. Dec. 2009

« Odpowiedz #14 : 24 September 2010, 16:22:45 »

Ze strony urzędu socjalnego - www.welfare.ie
Loss of employment

You must have suffered a substantial loss of employment in any period of six consecutive days in order to be eligible for Jobseeker's Benefit. This means, you must have lost at least one day's employment and as a result of this loss be unemployed for at least 3 days out of 6 days. Your earnings must also have been reduced because of the loss of employment. You may be disqualified from getting Jobseeker's Benefit for 9 weeks if you:

* Left work voluntarily and without a reasonable cause
    * Lost your job through misconduct
    * Refused an offer of suitable alternative employment or suitable training
    * Are aged under 55 and get a redundancy payment of more than €50,000. The exact length of your disqualification (up to nine weeks) will in practice, depend on the precise amount of redundancy payment you received - see below.

Jak widać, nie chodzi o to ile trzeba czekać od daty zwolnienia lub zwolnienia się z pracy. Chodzi o to, że w przypadku odejścia z pracy dobrowolnie i bez konkretnego powodu urząd socjalny przy wypłacaniu zaległego zasiłku od daty złożenia aplikacji do daty decyzji o przyznaniu należności może potrącić 9 tygodniówek.

Wielu moich znajomych i klientów odeszło z pracy, część z nich podała powód odejścia w wypowiedzeniu na piśmie (np stawka nieodpowiadająca umowie branżowej, nieakceptowalne traktowanie ze strony przełożonych itd) i kopie takiego wypowiedzenia przestawiła w socjalu razem z ustnym tłumaczeniem urzędnikowi o zaistniałej sytuacji. Żadna z tych osób nie miała potrąconych 9 tygodniówek zasiłku.

Moim zdaniem jeśli powód jest logiczny, sensowny i konkretny, a urząd socjalny pomimo tego i tak zabiera z wyrównania 9 tygodniówek, należy się od decyzji odwołać (nie oznacza to wstrzymania pieniędzy) i walczyć o ich zwrot, procedura odwoławcza wiąże się z kilkoma etapami więc na pewno na którymś uda się oficera odwoławczego przekonać o naszej racji.

W razie dalszych pytań chętnie odpowiem.
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Rozterki tubylców i inne  |  Wątek: zwolnienie sie ,zwolnienie dyscyplinarne a bezrobocie « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!