Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
30 June 2015, 22:31:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
445,805 wiadomości w 33,017 wątkach; wysłane przez 6,671 użytkowników
Najnowszy użytkownik: NumbersSal
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Rozterki tubylców i inne  |  Wątek: child benefit zmiany na 2011 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: child benefit zmiany na 2011  (Przeczytany 4764 razy)
leokadia
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
18. Aug. 2009

« : 04 October 2010, 14:08:52 »

Witam
Jadac dzis samochodem uslyszalam w radiu ze od 2011(nie wiem ktorego msc)nastapia zmiany w wyplacaniu i otrzymaniu child benefit.Child benefit otrzymaja osoby ktore przebywaja cala rodzina w Irlandii to znaczy ze rodzic pracujacy w Irl nie otrzyma badz wstrzymaja wyplacanie child benefit na dziecko przebywajace w innym kraju.
Czy wiecie cos wiecej na ten temat??
Pozdrawiam
Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #1 : 04 October 2010, 14:15:26 »

Myślałam że już tak dawno jest.
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #2 : 04 October 2010, 16:27:01 »

wlasnie tak jest od dawna

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II
maxio
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
27. Mar. 2009

« Odpowiedz #3 : 04 October 2010, 16:52:32 »

Wcale nie jest tak od dawna. Jak na razie osoby mające dzieci w Polsce dostają CB
leokadia
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
18. Aug. 2009

« Odpowiedz #4 : 04 October 2010, 17:42:29 »

nie jest od dawna z ciekawosci zadzwonilam do znajomego ktorego dziecko jest w Pl i nadal pobiera child benefit zadnej informcji nie dostal jeszcze o wstrzymaniu
poldek 1
Autorytet

Użytkownik od:
16. Dec. 2008

« Odpowiedz #5 : 05 October 2010, 09:20:53 »

moja corka jest w polsce i kiedy miala isc do gimnazjum przyslali o potwierdzenie ze szkoly podbite zostalo w polsce przez szkole i od 4 lat nie dostaje wiec to jest od dawna tylko morze jak sie komu uda Wink
sarah17
Weteran
**

Użytkownik od:
16. Jan. 2009

"Follow your heart do what it tells you to do"

« Odpowiedz #6 : 05 October 2010, 12:02:51 »

A dzis rano mowili, ze "people will higher income will face the cuts", czyli to jest chyba nowy pomysł na budżet 2011- obniżyć stawkę child benefit, dla ludzi z większymi dochodami. Tylko pytanie, co dokładnie rząd ma na myśli mówiąc "higher income"?!

"Those tiny feet will tiptoe into your heart... and stay there forever."
Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #7 : 05 October 2010, 12:28:14 »

sarah 17 też to słyszałam, że CHB ma być zależny od dochodu. Poldek - no też mi się wydaje  że ci co jeszcze dostają a dzieci mają w PL po prostu się udało, że się jeszcze nie dokopali.
Gorzej że tylu osobom przebywającym tutaj powstrzymywali choć sytuacja się im nie zmieniła, i ci ludzie muszą dzwonić 20 razy żeby usłyszeć "twoja forma się zgubiła". Fakt - płacą w tył jeśli sytuacja się wyjaśni.
Hrubawy
Ekspert

Użytkownik od:
07. Aug. 2005

« Odpowiedz #8 : 05 October 2010, 13:10:07 »

"people will higher income will face the cuts",
CHB ma być zależny od dochodu.

No to się bono wqrwi....

olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #9 : 05 October 2010, 13:15:15 »

ludzie pracujacy w irl i majacy dzieci w pl dostaja CB. Znam kilka takich przypadkow, a jednej z osob przyznali CB na dzieci z PL jakies 3 miesiace temu i wyplacili za zalegle 2,5 roku.
Nie wiem poldek czego ty tego nie dostajesz - moze za slabo sie starales...

Wszyscy jestesmy psychiczni, ale nie wszyscy zdiagnozowani...
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #10 : 05 October 2010, 13:17:09 »

wydaje mi sie ze dla rodzicow z wynagrodzeniem najnizszym powinni zostawic tak jak jest i tak juz nam ucieli bo bylo wiecej ,dla niektorych nie bedzie to dobra informacja.Moze teraz mnie ktos potepi ale nie rozumiem dlaczego dzieci bedace w polsce dostaja rodzinne z tad?ja jak przylecialam do irl z synem bez corki to dostalam wyraznie do zrozumienia na pismie ze dopiero jak corka dolaczy do nas w irl to dostane na nia zasilek,tak tez sie stalo ,ludzie w ciula leca ze wszystkim pobierajac nielegalnie zasilki a na boku zarabiaja na lewo gdzie uczciwi bici w dupe sa.

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II
olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #11 : 05 October 2010, 13:19:44 »

to nie jest kwestia potepiania cie czy wlasnej opini - takie bylo czy jest prawo - a skoro prawnie sie to nalezalo czy nalezy...glupota byloby chyba nie pobierac pieniedzy ktore sie prawnie naleza?

KaRolAA
Ekspert

Użytkownik od:
09. Jan. 2006

Bo życie to nie bajka!Nie głaszcze cię po jajkach!

« Odpowiedz #12 : 05 October 2010, 13:29:15 »

bardziej powinni zwrocic uwage na ludzi, ktorzy nielegalnie biora kase co tydzien.
np. bedac w polsce, lub pracujac na czarno...
zabrac zasilki takim kombinatorom i juz jest wiele wiecej kasy dla tych co serio potrzebuja!

a z tym CB, to zawsze bylo dla mnie dziwne... dziecko raz w zyciu na oczy widzialo irlandie, ma z nia wspolnego tatusia tylko i wylacznie, a kraj wyplaca co miesiac kaske. a jak jeszcze te zwroty robia: trzy lata wyrownania i jest nowy samochodzik ;/
nie potepiam ludzi (bo kto by nie cieszyl sie z kasy, ktora mu sie nalezy?), tylko system trzeba by troche zmienic chyba.

To moje zdanie i całkowicie się z nim zgadzam !
Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #13 : 05 October 2010, 13:31:47 »

Już się zaczyna...  Rolling Eyes  Patrzcie w swoje kieszenie, a lepiej w kieszenie polityków.
KaRolAA
Ekspert

Użytkownik od:
09. Jan. 2006

Bo życie to nie bajka!Nie głaszcze cię po jajkach!

« Odpowiedz #14 : 05 October 2010, 13:34:32 »

Już się zaczyna...  Rolling Eyes  Patrzcie w swoje kieszenie, a lepiej w kieszenie polityków.

a co ja takiego napisalam, ze sie bulwersujesz?
w kieszenie politykow wgladu nie mam, natomiast w swoje najblizsze otoczenie tak...

To moje zdanie i całkowicie się z nim zgadzam !
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #15 : 05 October 2010, 13:35:23 »

to nie jest kwestia potepiania cie czy wlasnej opini - takie bylo czy jest prawo - a skoro prawnie sie to nalezalo czy nalezy...glupota byloby chyba nie pobierac pieniedzy ktore sie prawnie naleza?

wlasnie dlatego powinni zmienic prawo i wtedy pieniedzy by przybylo do budzetu,niech sie wezma za wszystkich nielegalnie bioracych kase to wtedy moze oczy im sie otworza ,a ludzie ktorzy naprawde nie maja lub rodzinne to dla nich ratunek jeszcze maja stracic i tak zawsze bylo i jest ze najbiedniejsi maja najgozej. Very Happy,rozumiem ze kasa jak sie nalezy to trzeba brac ale wiekszosc polakow na wyspie ma tak wszystko obcykane zeby jeszcze wiecej nabrac ,a pozniej jak takiego dorwa to prawnika szuka idiota.Bo on nie wiedzial ze tak nie wolno.Dziekuje wiecej nic nie mam do powiedzenia.

Jan Paweł II
Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #16 : 05 October 2010, 13:47:51 »

http://www.welfare.ie/en/contactus/Pages/reportfraud.aspx

Róbcie porządek ! Razz

Przecież nawet jakby dorwali wszystkich co biorą nienależne im pieniądze, to nie wzrosłyby płace i zasiłki dla tych, którzy się kwalifikują.
Zostawcie to ich sumieniom i cieszcie się z tego co macie.
olaczarna
Guru

Użytkownik od:
17. Apr. 2006

« Odpowiedz #17 : 05 October 2010, 13:53:05 »

niech sie wezma za wszystkich nielegalnie bioracych kase.

ale przynajmniej poki co, to jest legalne, bo w tym watku mowimy o CB

a ludzie ktorzy naprawde nie maja lub rodzinne to dla nich ratunek jeszcze maja stracic

ale oni pobieraja to legalnie i dla nich tez to moze byc duze wsparcie finansowe, albo pieniadze potrzebne do przezycia.
Jesli ktos ma dziecko w Pl i placi co miesiac alimenty, to on tez utrzymuje to dziecko. Zgodnie z prawem nalezy mu sie CB i uwazam ze powinien je dostawac.

rozumiem ze kasa jak sie nalezy to trzeba brac ale wiekszosc polakow na wyspie ma tak wszystko obcykane zeby jeszcze wiecej nabrac

nie mowiac o przypadkach naduzyc - ktorych jest tu pewnie wiele...kazdy zasilek ktory sie tu dostaje, zostaje przyznany przez urzednika, ktory ma za zadanie sprawdzic czy dana osoba kwalifikuje sie do danego swiadczenia czy nie...do kontrolii sa inni i to moze ta jednostke powinno sie w Irlandii wzmocnic.

Z punktu widzenia Polaka pracujacego w IRL nie ma wiekszej roznicy czy utrzymuje dziecko w Pl czy w IRl - kase i tak musi wydac...

zima
Guru

Użytkownik od:
17. May. 2005

pieniadze na zycie czy zycie dla pieniedzy...?

« Odpowiedz #18 : 05 October 2010, 14:57:50 »

No to się bono wqrwi....

bono jest zalogowany w raju podatkowym o nazwie jersey island, wiec mu benefity wiesz, rozumiesz...

Izabela555
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
29. Dec. 2006

« Odpowiedz #19 : 05 October 2010, 15:57:59 »

Osobiscie nie wiem, czy tak juz bylo, czy dopiero bedzie... ale moim skromnym zdaniem jesli dziecko nie przebywa w Irlandii, rodzice nie powinni otrzymywac CB... To tak uczciwie myslac. A z drugiej strony prawda jest, ze Ci na stolkach, nie rozmyslaja, czy jakas kasa im sie nalezy, czy nie, pakuja w kabze i tyle! O Polsce juz nie wspomne, bo tam politycy to i nieuczciwie zawlaszczaja kase, oby tylko sie nachapac, rodzine ustawic itp. a o rodziny i o child benefity sie nie martwia, dadza 40 zl (rodzinnego chyba tyle jest nie?) i spadac, a ze dzieciak pochodzi z biednej rodziny i brakuje na wszystko, jedzenie, wyprawke do szkoly...to maja w D...E.
Takze przyszlo nam sprobowac zycia w dwoch roznych swiatach - Polsce i teraz w Irlandii, gdzie takie sprawy jak zasilki, zapomogi sa na wyciagniecie reki, ale to dla nas juz dziwne? i az smieszne, nawet osmielamy sie krytykowac to panstwo, ze za duzo daje... niektorzy nawet sie ciesza i zacieraja raczki, ze biora kase z socjala, dorobia na boku i wielcy goscie... nie_powiem
Takze klu mojego rozwazania i wywodu:) jest rada, zeby kazdy postepowal zgodnie z wlasnym sumieniem i jak sie nalezy naprawde to brac, ale wtedy juz nie krecic na lewo np. z praca.
Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #20 : 05 October 2010, 16:05:54 »

Brawo Izabela podpisuję się, bo "ciesz się z tego co masz" powinni dopisywać na czekach Very Happy

A tu odpowiedź:

http://www.independent.ie/national-news/high-earners-wont-face-child-benefit-means-test-2364626.html
« Ostatnia zmiana: 05 October 2010, 22:02:48 wysłane przez Kudi » Zapisane
m_usz
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
01. Jul. 2008

« Odpowiedz #21 : 08 October 2010, 19:53:43 »

według prawa UE wystarczy ze jedno z rodziców pracuje legalnie w kraju uni to może w danym kraju pobierać zasiłek rodzinny na dziecko lub wspólmałzonka jeżeli sie taki należy pod warunkiem ze dany zasiłek nie pobierany jest w polsce. i irlandia tego nie zmienii.
BeataJoanna
Autorytet

Użytkownik od:
21. Apr. 2006

« Odpowiedz #22 : 08 October 2010, 20:10:31 »

A w Polsce nie rejestruja aut z kierownica po prawej stronie, chociaz lamia prawo UE i pewno zaplaca kare. Autek i tak nie zarejestruja nawet po zaplaceniu kary.
Hrubawy
Ekspert

Użytkownik od:
07. Aug. 2005

« Odpowiedz #23 : 09 October 2010, 08:45:59 »

bono jest zalogowany w raju podatkowym o nazwie jersey island, wiec mu benefity wiesz, rozumiesz...

Ale pobiera, no bo mu wiesz......, rozumiesz.... Sie przyda.....
marysia2
Guru

Użytkownik od:
15. Oct. 2008

Czasem najwięcej rzucają cienia własne wyjaśnienia

« Odpowiedz #24 : 09 October 2010, 11:21:49 »

Z punktu widzenia Polaka pracujacego w IRL nie ma wiekszej roznicy czy utrzymuje dziecko w Pl czy w IRl - kase i tak musi wydac...

Jesli ktos ma dziecko w Pl i placi co miesiac alimenty, to on tez utrzymuje to dziecko. Zgodnie z prawem nalezy mu sie CB i uwazam ze powinien je dostawac.

...z czystej ciekawosci spytam: Czy Polak pracujacy w IRL i majacy dzieci w IRL i muszacy na nie placic alimenty (bo alimentach byla wyzej mowa) - ma prawo do CB? Czy tylko matka ma prawo do CB?

Mi sie wydaje - nie wiem - ale ze tylko matka w takim przypadku ma prawo do CB. Teraz pytanie jakie prawa do CB ma matka w Polsce..., jezeli owa matka w Polsce, Szwecji czy Dani czy jaikm kolwiek innym kraju, w ktorym mieszka matka.  

Szwed majacy dzieci w Szwecji - tez ma prawo do CB tu, a matka jego dzieci ma takie samo prawo w Szwecji?!

- ...tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie. Victor Hugo
 - Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje. Henry Ford
 - Weronika postanawia umrzec. Paulo Coelho
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Rozterki tubylców i inne  |  Wątek: child benefit zmiany na 2011 « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!