Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
06 July 2015, 10:32:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
445,868 wiadomości w 33,025 wątkach; wysłane przez 6,706 użytkowników
Najnowszy użytkownik: ReganHull2
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: Ile mleka powinien wypijac noworodek. 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Ile mleka powinien wypijac noworodek.  (Przeczytany 6332 razy)
tuska1985
Weteran
**

Użytkownik od:
13. Feb. 2007

« : 01 November 2010, 10:51:29 »

Zastanawiam sie ile powinnien wypijac mleka noworodek... Karmie piersia ale mam za duzo mleka i musze odciagac i chcialabym podawac je pozniej mojej malej (ma skonczony tydzien). Ale nie wiem jaka jest odpowiednia ilosc dla niej, zeby nie bylo za duzo...

brajan
Ekspert

Użytkownik od:
10. Aug. 2007

Wakacje na Malcie :-) cudnie...

« Odpowiedz #1 : 01 November 2010, 11:28:56 »

Spokojnie. Dawaj małej tyle mleka ile chce. Ona sama wie ile potrzebuje. Jak na razie to może chcieć jeść 24 na dobę. Wszystko się pomału ustawi, słuchaj swojego ciała. Jak nie musisz to nie ściągaj pokarmu, lepiej przystaw małą. Po paru tygodniach będziesz miała pokarm wtedy kiedy mała będzie głodna. Organizm matki to taka maszyna która świetnie dopasowuje się do potrzeb dziecka Smile Przez pierwsze pół roku możesz karmić małą tylko piersią, możesz uniknąć butelek i całej tej otoczki. Zobaczysz że jest to bardzo wygodne (i ekonomiczne), chyba że wracasz szybciej do pracy lub masz inne powody by podać dziecku butelkę...  Powodzenia i cierpliwości- za kilka tygodni będzie już dużo lepiej Smile

Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
petra
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
03. Jul. 2010

« Odpowiedz #2 : 01 November 2010, 11:44:21 »

no brajan ma racje...ja tez mialam po urodzeniu taki nawal ze myslalam odciagac ale polaozna wlasnie doradzial zeby przystawiac na zadanie a zbiegiem czasu laktacja sie unormuje...i tak bylo:) a poza tym faktycznie jest to o wiele wygodne a i dla dzidzi nie ma nic cudownego jak przytulic sie do cycusia...
jill12
Autorytet

Użytkownik od:
08. Jan. 2009

time U enjoy wasting was not wasted

« Odpowiedz #3 : 01 November 2010, 11:49:55 »

na rzadanie sie karmi - tak jak dziewczyny pisaly. Jak mala kwili to przystawiaj. I uwazaj z odciaganiem bo odciaganie pobudza laktacje (teoretycznie) i bedzie jeszcze wiecej tego mleka...

« Ostatnia zmiana: 01 November 2010, 13:14:41 wysłane przez jill12 » Zapisane

Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
ashanti25
Weteran
**

Użytkownik od:
16. Sep. 2010

Dziecko to prawdziwy cud swiata...!!!

« Odpowiedz #4 : 01 November 2010, 11:59:09 »

Moje malenstwo nie bylo w stanie wypic wiecej z butelki niz 40 ml przez pierwszy miesiac ... serduszka2
oczywiscie mojego odciagnietego mleczka... Mr. Green

.suwaczki.com/]
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #5 : 01 November 2010, 12:07:58 »

nasz danielek nie ma jeszcze 3 miesiecy a pije co 3 godziny 120ml,powinien pic 180 i rzadziej tak mowi lekarz a ze maly nie daje rady wypic tyle to pije mniej  a czesciej

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II
dodaj25
Weteran
**

Użytkownik od:
09. Apr. 2010

« Odpowiedz #6 : 01 November 2010, 12:18:55 »

kazde dzieco jest inne i ma inne potrzeby, tuska twoje dziecko bedzie wiedzilalo ile potrzebuje mleczka, moj maly naprzyklad w 2 dobie zycia potrafil wypic 70 ml na jedno posiedzeie a majac 2 tygodnie pil po 120 co 2,5 - 3 godziny tylko w nocy mial przerwy co 5 godzin a teraz pije 2 razy po 180 i raz 210 i nie chce wiecej mleka w ciagu doby tylko inne jedzonko  Very Happy

tuska1985
Weteran
**

Użytkownik od:
13. Feb. 2007

« Odpowiedz #7 : 01 November 2010, 12:28:22 »

Wiem, ze bezposrednio z cycka jest najlepiej ale ja musze odciagac bo mala nie wypija wszystkieo i mi piersi twardnieja i nie chce zeby doszlo do jakiegos zapalenia. Karmie na zadani wiec i tak samo bede robic z butelka. Bede dawac ile bedzie chciala. Jak na razie odciagam i wylewam i moze na tym zostane...

Dieki za wszystkie rady.

marzenkakc
Weteran
**

Użytkownik od:
29. Feb. 2008

« Odpowiedz #8 : 01 November 2010, 12:30:57 »

Wiem, ze bezposrednio z cycka jest najlepiej ale ja musze odciagac bo mala nie wypija wszystkieo i mi piersi twardnieja i nie chce zeby doszlo do jakiegos zapalenia. Karmie na zadani wiec i tak samo bede robic z butelka. Bede dawac ile bedzie chciala. Jak na razie odciagam i wylewam i moze na tym zostane...

Dieki za wszystkie rady.

A dlaczego wylewasz mleko??
Mleko możesz mrozić .
Nie wylewaj mleka.
Jeśli  skończy się Tobie pokarm będziesz mogla podać to mleko które zamroziłaś..
Nie życzę Tobie żeby skończył się  Tobie pokarm ,ale to rożnie bywa..
Możesz karmić piersią  ,a resztę pokarmu który zostanie w piersiach możesz ściągnąć .

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 November 2010, 12:35:36 wysłane przez marzenkakc » Zapisane

tuska1985
Weteran
**

Użytkownik od:
13. Feb. 2007

« Odpowiedz #9 : 01 November 2010, 13:04:37 »

A czy takie mrozone mleko nie traci na wartosci?? i po rozmorzeniu nie zrobi sei woda??

jill12
Autorytet

Użytkownik od:
08. Jan. 2009

time U enjoy wasting was not wasted

« Odpowiedz #10 : 01 November 2010, 13:21:06 »

nie, nie traci na waznosci. Sa fajne pojemniczki z aventu lub woreczki o ile dobrze pamietam do mrozenia. Po rozmrozeniu nalezy po prostu szybko spozyc i tyle.

Avent Via sie nazywaja te pojemniczki - bardzo fajne i praktyczne.

w mothercare teraz przecena jest

http://www.mothercare.ie/ContentBuilder/DisplayPage.aspx?DataId=DA000057&view=detail&ProductID=PR000005&UniqueID=61

Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
ashanti25
Weteran
**

Użytkownik od:
16. Sep. 2010

Dziecko to prawdziwy cud swiata...!!!

« Odpowiedz #11 : 01 November 2010, 13:39:20 »

ja wrocilam teraz do pracy na part-time i odciagam mleczko i mroze dla niuni.. serduszka2
uzywam specjalnych jednorazowych sterylnych woreczkow do zamrazania mleczka .. Mr. Green mozesz je kupic w tesco .. Wink
a mleczko zachowuje swoja jakosc ,tylko po odmrozeniu musisz je zuzyc w ciagu 24 h i powinno sie je odmrazac zostawiajac na noc w lodowce .. Very Happy
pozdrawiamy

.suwaczki.com/]
petra
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
03. Jul. 2010

« Odpowiedz #12 : 01 November 2010, 22:17:15 »

no i nie zapomnij o napisaniu daty na pojemnikach zeby wiedziec od ktorego zaczac...w zamrazarce o tem -20 moze stac 6-12 miesiecy.a i jeszcze podgrzewaj je w cieplej wodzie bo podgrzewajac w mikrofali czy garnuszku zniszczysz witaminy... Very Happy
strzelba
Ekspert

Użytkownik od:
01. Aug. 2006

Titanic 1912-2012

« Odpowiedz #13 : 01 November 2010, 23:41:38 »

Dieki za wszystkie rady.

Problem jest w tym, ze odciągasz i być może za dużo. Im więcej będziesz odciągać, tym więcej mleka będzie się w piersi produkować. Nie ma konieczności ściągania pokarmu 'do pusta' bo pierś pusta nie będzie praktycznie nigdy. To jeden z często powtarzanych mitów.

Jeśli po karmieniu piersi są nadal nabrzmiałe to ściągnij tylko tyle, abyś nie czuła dyskomfortu. Możesz odciągnąć troszeńkę pokarmu przed karmieniem jeśli nabrzmiałe piersi i dziecko nie może chwycić brodawki lub jest to bolesne.

Pamiętaj, ze cała produkcja mleka opiera się na prawach ekonomii:

im większy popyt (zapotrzebowanie) tym większa podaż (produkcja)

Im więcej odciągasz tym więcej mleka produkuje Twój organizm. Powinnaś zrobić wszystko, aby organizm produkował tylko tyle i potrzebuje Twoje dziecko.

“Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.”
petra
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
03. Jul. 2010

« Odpowiedz #14 : 02 November 2010, 11:08:07 »

jesli masz twarde piersi i nie chcesz dopuscic do zapalenia po karmieniu rob sobie zimne oklady na piersi nie dluzej jak 10 mintu( polsce  sa specjalne kompresy zelowe ,schladzasz w lodowce i przykladasz) ja tez przykladalam schlodzone i lekko zbite liscie z kapusty(dziala przeciwzapalnie) mozesz sprobowac rowniez wypic napar z szalwi szklanka dzienie ale nie dluzej jak 2-3 dni...ja probowalam takich domowych metod zamiast odciagania ,no ale jesli musisz odciagac to pamietaj zeby z tym nie przesadzic bo jak pisaly dziewczyny mozesz nadmiernie pobudzic laktacje...pozdrawiam i trzymam kciuki:)
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: Ile mleka powinien wypijac noworodek. « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!