Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
07 July 2015, 10:17:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
445,873 wiadomości w 33,026 wątkach; wysłane przez 6,712 użytkowników
Najnowszy użytkownik: qwe.101
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Dla zmotoryzowanych  |  Prawo jazdy  |  Wątek: Jak zrobic prawo jazdy na motor ? 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Jak zrobic prawo jazdy na motor ?  (Przeczytany 3579 razy)
Zimny
Nowicjusz

Użytkownik od:
22. Jan. 2011

kocham zycie :)

« : 27 March 2011, 20:55:23 »

Wiec tak mam pelne irlandzkie prawko B i chcialbym zrobic prawko na motor (Takie marzenie) wiec co dalej ? Kto to wie Smile Prosze o pomoc...

To czym się martwisz teraz jest niczym w porównaniu czym mógłbyś sie martwic...tekst zastrzeżony (R)
poldek 1
Autorytet

Użytkownik od:
16. Dec. 2008

« Odpowiedz #1 : 27 March 2011, 21:21:35 »

procedura jest taka sama jak na auto - najpierw L itd.
fdx
Moderatorzy

Użytkownik od:
17. Oct. 2005

komputerowiec ;-)

« Odpowiedz #2 : 28 March 2011, 09:35:08 »

Roznica tylko taka ze przed otrzymaniem prawka L jest obowiazkowe 16 godzin jazd pod okiem instruktora.
Wszystko inne tak samo. Test teoretyczny (jest osobny rozdzial w ksiazce czy na plycie dla motocykli).

Trzeba tez pamietac ze na L oraz 2 lata po zdaniu na pelne obowiazuje ograniczenie co do mocy motocykla.

Byłem anarchistą lecz z tego wyrosłem. Teraz jestem lewakiem ale też bez przekonania...
foka
Autorytet

Użytkownik od:
14. May. 2006

« Odpowiedz #3 : 28 March 2011, 11:32:53 »

Roznica tylko taka ze przed otrzymaniem prawka L jest obowiazkowe 16 godzin jazd pod okiem instruktora.

Czy to wprowadzili przy ostatnich zmianach?
Zmiany miały dotyczyc glownie kat.B
poldek 1
Autorytet

Użytkownik od:
16. Dec. 2008

« Odpowiedz #4 : 28 March 2011, 11:44:18 »

motocykli rowniez
a tak dla ciekawych to w polsce zmieniaja przepisy
bedzie podobnie jak tu od 2012
http://www.motocykle.v10.pl/Nowe,przepisy,juz,niedlugo,prawo,jazdy,kat,A,od,24,lat,52120.html
Neo Mesjasz
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
28. Apr. 2008

« Odpowiedz #5 : 28 March 2011, 16:30:12 »

czy cena godziny z instruktorem jest taka sama jak na samochod i czy ktos zna dobrego polskiego albo lepiej irlandzkiego instrutora? aha no i czy wersja 4 testow wporwadza duze zmiany? czy uczac sie z wersji 3 testow da rade zdac
« Ostatnia zmiana: 28 March 2011, 16:32:23 wysłane przez Neo Mesjasz » Zapisane
Anioł_Stróż
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
18. Feb. 2008

« Odpowiedz #6 : 28 March 2011, 20:09:48 »

Wszystko inne tak samo. Test teoretyczny (jest osobny rozdzial w ksiazce czy na plycie dla motocykli).

Trzeba tez pamietac ze na L oraz 2 lata po zdaniu na pelne obowiazuje ograniczenie co do mocy motocykla.

ja nie miałam instruktora
mam  L i jeżdze od maja ZESZŁEGO ROKU z przerwą na okres zimowy
pierwsze słysze ze trzeba miec 16 godzin z instruktorem
ode mnie nikt niczego takiego nie wymagał
.co do mocy motocykla po zdaniu pełnego prawo jazdy decyduje chyba też wiek.z tego co wiem jak zdam pełne to pojemnosc też sie zwieksza o " up up"
« Ostatnia zmiana: 28 March 2011, 20:16:07 wysłane przez Anioł_Stróż » Zapisane
Zimny
Nowicjusz

Użytkownik od:
22. Jan. 2011

kocham zycie :)

« Odpowiedz #7 : 28 March 2011, 20:41:43 »

Dzieki Wszystkim za podpowiedzi Pozdrawiam Smile

To czym się martwisz teraz jest niczym w porównaniu czym mógłbyś sie martwic...tekst zastrzeżony (R)
fdx
Moderatorzy

Użytkownik od:
17. Oct. 2005

komputerowiec ;-)

« Odpowiedz #8 : 28 March 2011, 21:21:47 »

Ten przecis jest wprowadzony od chyba grudnia zeszlego roku. Wszystkie nowe L-ki musza miec 16 godzin jazd z instruktorem. O instruktora mozna pytac w osrodkach egzaminacyjnych lub na stronie RSA.ie

Jak ktos ma nadmiar czasu to mozna sie pokrecic pod osrodkiem egzaminacyjnym to jakiegos instruktora sie dorwie.

Czy sa duze zmiany miedzy III a IV edycja?... ciezko stwierdzic czym sie roznia edycje. Wiekszosc z tego testu mozna zdac na tzw. chlopski rozum a bledow mozna zrobic 5

Nauka z III edycji na pewno nie zaszkodzi i z pewnoscia mozna bedzie zdac w oparciu o wiedze z III jak i z pierwszej edycji. Choc polecam najnowsze wydanie.

Byłem anarchistą lecz z tego wyrosłem. Teraz jestem lewakiem ale też bez przekonania...
Baranek
Nowicjusz

Użytkownik od:
09. Jun. 2008

« Odpowiedz #9 : 31 March 2011, 16:08:37 »

wpisz w google  Declan o`donovan bike training
lub bikecraft Cork, obydwaj panowie maja firmy specjalizujace sie w treningu, pod koniec ktorego mozesz dostac papier do ubezpieczalni,co dac ci moze pewna znizke na ubezpieczenie.
b@by
Nowicjusz

Użytkownik od:
21. Sep. 2010

« Odpowiedz #10 : 08 April 2011, 16:22:14 »

orientuje sie moze ktos gdzie zakladaja restrykory do motocykli?
poldek 1
Autorytet

Użytkownik od:
16. Dec. 2008

« Odpowiedz #11 : 08 April 2011, 16:34:56 »

w kazdym warsztacie motocyklowym - tylko pytanie powinnas zadac czy dostaniesz od nich certyfikat ?
bo to bardziej wazniejsze niz te podkladki  Wink
Baranek
Nowicjusz

Użytkownik od:
09. Jun. 2008

« Odpowiedz #12 : 09 April 2011, 05:50:57 »

Swanton motorcycle Accessories:

Unit 5, Swans Nest Business Park,Pouladuff,Cork
Neo Mesjasz
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
28. Apr. 2008

« Odpowiedz #13 : 10 April 2011, 20:34:07 »

po zdaniu egzaminu na prawko, powiem ze 95%pytan taka sama jak na samochod, ze 4-5 bylo o motorach, zdalem choc uczylem sie z wersji 3 testow.
Godziny sa drogie, 40 euro jak masz  wlasny motor(niby jezdzic bez prawkanie mozesz ale oni na godzinejazdy dajaci ubezieczenie)albo60 jaknie masz motoru, drogo cholernie, narazie motor zostaje w glowie,kupuje zatacene sampochod.

16*60=960
16*40=640 +500 motor+ubraniez500
od 6 grudnia zrobilsie to drogi interes, panowie mogliby spuscic z ceny bo jarobie pol nocy na 60 juro a nieroby maja to za niecala godzine, ijestich tylko 3-4 w corku,zadnej konkurencji.
Tomiszewski
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
23. Mar. 2007

« Odpowiedz #14 : 11 April 2011, 12:01:59 »

po zdaniu egzaminu na prawko, powiem ze 95%pytan taka sama jak na samochod, ze 4-5 bylo o motorach, zdalem choc uczylem sie z wersji 3 testow.
Godziny sa drogie, 40 euro jak masz  wlasny motor(niby jezdzic bez prawkanie mozesz ale oni na godzinejazdy dajaci ubezieczenie)albo60 jaknie masz motoru, drogo cholernie, narazie motor zostaje w glowie,kupuje zatacene sampochod.

16*60=960
16*40=640 +500 motor+ubraniez500
od 6 grudnia zrobilsie to drogi interes, panowie mogliby spuscic z ceny bo jarobie pol nocy na 60 juro a nieroby maja to za niecala godzine, ijestich tylko 3-4 w corku,zadnej konkurencji.
Gdzie te czasy, że wystarczyło tylko ósemkę przejechać i git. Najlepiej pojeździć po szkołach i zagadać wprost, że potrzebujesz tyle i tyle godzin i ile to będzie kosztowało, tak samo jak jest w Polsce. Ja korzystałem z O'Leary's school of motoring i pytałem się instruktora, który notabene robił właśnie prawko na motor bo jeździł bez, jak to wygląda i powiedział, że jak już jeździłem to nie muszę wszystkich godzin wyjeżdżać tylko mam iść do właściciela i spytać się co i jak. Na pewno te 6-8h odjechać trzeba, żeby widzieli, że sobie jakoś tam radzisz ale bez przesad....

Jak to jest z tym limitem pojemności ? jak jestem świeżo po egzaminie to nie ubezpieczę motoru powyżej danej pojemności czy jest to tego rodzaju martwy przepis, że tylko "nie mogę" tak samo jak to jest z kierowcą samochodu "L", który nie może jeździć samemu??? 

"...Jedni będą krytykować, inni się zachwycą
Jedni będą cię szanować, drudzy znienawidzą..."
fdx
Moderatorzy

Użytkownik od:
17. Oct. 2005

komputerowiec ;-)

« Odpowiedz #15 : 11 April 2011, 12:06:54 »

Nawet jak ubezpieczysz (choc ubezpieczalnia nie powinna na to zezwolic). To w razie czego moga sie wypiac mowiac ze nie miales uprawnien do kierowania takim pojazdem. i zapomnij o odszkodowaniu.

Tomek398
Guru

Użytkownik od:
06. Aug. 2005

it's me in 2013

« Odpowiedz #16 : 18 April 2011, 17:41:33 »

Tutaj jest ulotka na temat tych 16 godzin szkolenia:

http://www.rsa.ie/Documents/Learner%20Drivers/IBT/IBT_Information_Booklet_Nov_2010.pdf
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Dla zmotoryzowanych  |  Prawo jazdy  |  Wątek: Jak zrobic prawo jazdy na motor ? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!