Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
05 September 2015, 02:17:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
446,460 wiadomości w 33,182 wątkach; wysłane przez 7,105 użytkowników
Najnowszy użytkownik: EmilSchoen
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Dla zmotoryzowanych  |  Wątek: Tax road...skad mam wziasc numer PIN 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Tax road...skad mam wziasc numer PIN  (Przeczytany 652 razy)
gosirol
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
12. Feb. 2011

« : 29 April 2011, 14:39:52 »

Jezeli kupie auto,sprzedajacy wysle swój log book z moimi nowymi danymi,po kilku tygodniach dostane nowy dowód i akurat wtedy bedzie sie konczyl tax road to jak mam go oplacić,chciałabym to zrobic na stronce ale tam musze podac numer rejestracyjny i numer PIN i nie wiem skad mam go wziasc?Jaki wtedy formularz wypelniam jako nowy własciel..ten renewal form (poniżej) czy jakis inny.
Dzieki za wszelkie info.
http://www.environ.ie/en/LocalGovernment/MotorTax/PublicationsDocuments/FileDownLoad,489,en.pdf

malcolm
Weteran
**

Użytkownik od:
05. Aug. 2009

Banned!

Nie lubię Cię, ale przeczytam co napisałeś(aś).

« Odpowiedz #1 : 29 April 2011, 14:48:25 »

Jaki wtedy formularz wypelniam jako nowy własciel..ten renewal form (poniżej) czy jakis inny.
Dzieki za wszelkie info.
http://www.environ.ie/en/LocalGovernment/MotorTax/PublicationsDocuments/FileDownLoad,489,en.pdf

DO NOT USE THIS FORM TO REGISTER CHANGES OF OWNERSHIP

Pierwszy raz musisz opłacić w motortax office, a następny raz przychodzi PIN. Ja zwykle nie wypełniałem nic, podchodzisz do okienka i dajesz wypełniony dowód rejestracyjny i mówisz że jesteś nowym właścicielem, pan zabiera i za parę dni przychodzi nowy.

Ale w Twojej sytuacji to chyba ten druk trzeba wypełnić bo już jesteś nowym właścicielem Wink
« Ostatnia zmiana: 29 April 2011, 14:50:15 wysłane przez malcolm » Zapisane

.... a ja powiem tak:
gosirol
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
12. Feb. 2011

« Odpowiedz #2 : 29 April 2011, 15:04:14 »

Co zabiera,dowód rejestracyjny?A potem przychodzi nowy...??Kurde nie moge zrozumiec...pierwsze moje autko Very Happy

Marcin
Administrator

Użytkownik od:
18. Jun. 2005

test
« Odpowiedz #3 : 29 April 2011, 17:21:08 »

Co zabiera,dowód rejestracyjny?A potem przychodzi nowy...??Kurde nie moge zrozumiec...pierwsze moje autko Very Happy
Jak kupujesz auto i sprzedający da Ci dowód rejestracyjny to nie wysyłasz go tylko idziesz do motortax, opłacasz podatek i zostawiasz dowód rejestracyjny aby oni wysłali go za Ciebie. Jeżeli natomiast przy kupnie auta sprzedawca nie da Ci dowodu rejestracyjnego (tak po prawdzie to nie powinien dawać) to wtedy musisz czekać na nowy dowód i dopiero opłacic podatek.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmia
gosirol
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
12. Feb. 2011

« Odpowiedz #4 : 29 April 2011, 22:58:24 »

No teraz wszystko jasne..dzieki.

Seabiscuit
Ekspert

Użytkownik od:
09. Aug. 2006

« Odpowiedz #5 : 02 May 2011, 16:36:39 »

Skopiowane ze strony motortax.ie:

If you are taxing a new or imported vehicle for the first time, your PIN is the last six characters of your vehicle chassis number as printed on your RF100 form.  You should have received your RF100 form either from your Motor Dealer or the Revenue Commissioners.

Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Dla zmotoryzowanych  |  Wątek: Tax road...skad mam wziasc numer PIN « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!