Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
31 August 2015, 07:53:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
446,415 wiadomości w 33,162 wątkach; wysłane przez 7,081 użytkowników
Najnowszy użytkownik: rodneybalvanz1fc
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: Sab simplex dawkowanie 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Sab simplex dawkowanie  (Przeczytany 9280 razy)
Torinka
Weteran
**

Użytkownik od:
07. Mar. 2007

jĘzYkLaTa JaKłOp Ta

« : 30 November 2011, 11:50:46 »

7 tygodniowy maluszek, znalazlam sprzeczne informacje na necie - ze 15 kropli przed kazdym posilkiem (karmie piersia) albo 3x dziennie 7 kropli. Niemieckego nifersztejn, wiec ulotka do mnie nie przemawia, dzieki

niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #1 : 30 November 2011, 12:06:39 »

Na necie pisza zeby dawac 3 razy po 7kropli,teoj maluch ma 7tygodni wiec zacznij moze od 5kropelek

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II
michalka5
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
03. Aug. 2008

« Odpowiedz #2 : 30 November 2011, 19:23:56 »

jeżeli kolki są mocne to przed każdym karmieniem po 9 kropli, bardzo ważne żeby podawać je systematycznie a po kilku dniach nie powinno być już żadnych problemów Smile obie moje dziewczyny miały kolki i sprawdził się w 100%
Ank@
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
26. Jun. 2007

« Odpowiedz #3 : 30 November 2011, 22:38:59 »

Hej jeśli przyda Ci sie ta informacja, to podawałam moim maluchom od 5 do 10 kropel na dzień przed każdym karmieniem. Zwiększając dawkę stopniowo w ciągu dnia.
Dlatego, że z reguły kolka nasila się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Smile
Pozdrawiam.

Dodano: 30 November  2011, 22:45:36
Aha zapomniałam dodać, że sytuacja zmusiła nas do wypróbowania kropli Bobotic (zawartość simeticonu 66,66mg/ml w Sabsimplex 69,19 mg/ml)
I bylismy bardzo zadowoleni,:). Polecam wypróbować. Bardziej dostępne i cena ok 3 e Smile
« Ostatnia zmiana: 30 November 2011, 22:45:36 wysłane przez Ank@ » Zapisane
ggosiaczek3012
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
04. Mar. 2011

« Odpowiedz #4 : 30 November 2011, 23:20:55 »

ja dawalam 3 krople przed kazdym karmienie i a zaczelam podawac jak mala miala 2 tygodnie
anitek85
Autorytet

Użytkownik od:
06. May. 2010

« Odpowiedz #5 : 01 December 2011, 11:13:56 »

Z tego co pamietam z ulotki bylo napisane 15kropli do kazdego posilku (karmilam butla)
dawka bardzo duza. Mysle ze takie samo dzialanie mialby espumisan gdybysmy dawaly 15kropli do kazdego posilku.
Bezpieczne raczej jest bo nie wchlania sie z jelit i jest wydalany w 100%
Ja dawalam 10kropli x3 dziennie (z tym ze Synek nie mial kolek tylko tak sobie stekal calymi dniami i tak mi lekarz polecil)
Torinka
Weteran
**

Użytkownik od:
07. Mar. 2007

jĘzYkLaTa JaKłOp Ta

« Odpowiedz #6 : 01 December 2011, 11:51:42 »

Dzieki

Ja dawalam 10kropli x3 dziennie (z tym ze Synek nie mial kolek tylko tak sobie stekal calymi dniami i tak mi lekarz polecil)

No moj tez tak steka, jakies 30 minut po karmieniu. Na razie dawalam Infacol, za bardzo nie pomogl i kropelki z laktaza - zalecenie lekarza (w sumie za duzo nie pomagaja). Zastosuje Twoje dawkowanie a na wizycie (w Polsce Smile ) zapytam lekarza co i jak. Moj GP stwierdzil, ze jak maly steka to jest dalej glodny i mam dac butle....

anitek85
Autorytet

Użytkownik od:
06. May. 2010

« Odpowiedz #7 : 01 December 2011, 16:50:56 »

Dzieki

No moj tez tak steka, jakies 30 minut po karmieniu. Na razie dawalam Infacol, za bardzo nie pomogl i kropelki z laktaza - zalecenie lekarza (w sumie za duzo nie pomagaja). Zastosuje Twoje dawkowanie a na wizycie (w Polsce Smile ) zapytam lekarza co i jak. Moj GP stwierdzil, ze jak maly steka to jest dalej glodny i mam dac butle....
Olaf stekal tak calymi dniami (a glodny to raczej nie byl calymi dniami heh) i co chwile prykal wiec to raczej brzuszkowe bylo. Zaczelo sie ok 5tyg zycia i minelo dosyc szybko wiec zycze aby tez sie unormowalo.
Dobrze ze kolek nie ma.
Strony: [1] Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Mamo, Tato, to Ja!  |  Wątek: Sab simplex dawkowanie « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!