Forum Stowarzyszenia MyCork
Witamy, Gość. Zaloguj się, lub zarejestruj proszę.
Czy dotarł od Ciebie email aktywacyjny?
29 March 2015, 20:49:12

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
443,918 wiadomości w 32,744 wątkach; wysłane przez 6,204 użytkowników
Najnowszy użytkownik: HarrietGow
* Strona główna Pomoc regulamin / rules Szukaj Kronika MyCork Zaloguj się Rejestracja
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Zdrowie  |  Wątek: Masc ze sterydami-skutki uboczne? 0 użytkowników i 1 Gość przeglądają ten wątek. « poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Do dołu Drukuj
Autor Wątek: Masc ze sterydami-skutki uboczne?  (Przeczytany 11423 razy)
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« : 25 January 2012, 09:47:48 »

Od długiego czasu musze smarowac dziecko masciami na sterydach i tak juz zostanie przez jakis dlugi czas mam pytanko czy przy tak dlugim okresie jak rok dwa sa mozliwe skutki uboczne?jakie?szukałam w necie info na ten temat ale tam sa tez tylko fora jak tutaj.Czy ktos w was lub waszych dzieci tez uzywa z takich masci?jakie moga byc skutki uboczne?

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II
Gardenia
Ekspert

Użytkownik od:
11. Apr. 2008

« Odpowiedz #1 : 25 January 2012, 10:27:11 »

sterydy niszcza skore (skóra robi się cieńsza), dlatego nie powinno sie ich używać dzłużej niż 7-14 dni. skóra w gorszym stanie, to większa podatność na egzemę i tak koło się zamyka. dlatego sterydy trzeba używać ostrożnie.
Kudi
Guru

Użytkownik od:
06. May. 2008

« Odpowiedz #2 : 25 January 2012, 10:40:37 »

Egzema po zaprzestaniu smarowania mascia ze sterydami zawsze mojej corce wracala ze zdwojona sila...
I jak niunia, wiesz czy ma uczulenie na aloes???
Wiem ze jestes zdesperowana, ale nie sterydy, przez ile kazali Cigo smarowac???
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #3 : 25 January 2012, 12:40:29 »

Kazali mi stosowac caly czas  Shocked Shocked Shocked,a na masci wyraznie jest napisane ze przez 7 dni .Lekarz powiedział ze jak skonczy sie masz to przyjsc po nastepna

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II
tatarka
Weteran
**

Użytkownik od:
26. Oct. 2008

« Odpowiedz #4 : 25 January 2012, 13:09:03 »

egzem, uczulen, luszczycy nie da sie wyleczyc masciami ze sterydami. mozna leczyc, podleczyc, zaleczac...jak zwal tak zwal... ale na pewno nie wyleczyc. skutki uboczne jak  rozzedzanie skory, wypadanie wlosow, zmiany w pigmentacji i inne ktore pewnie sa wypisane na ulotce.

doraznie na krotka mete skuteczne sa kremy zawierajace mocznik np cerkoderm 30(zmiekcza naskorek, na marginesie to rowniez super krem na spekane piety, lokcie itp), mascie z witamina A i cynkiem, oleje roslinne, aloes, oklady z soli gorzkiej.

Dodano: 25 January  2012, 13:27:30
ponizej cytat z ksiazki Tombaka "jak zyc dlugo i zdrowo" prosze nie miec do mnie pretensji o tresc wypowiedzi, bo nie mam zamiaru nikogo nia urazic jedynie zwrocic uwage na role jedzenia w rozwoju chorob i ich leczeniu.

"Nadmierne uŜywanie białka zwierzęcego szczególnie we wczesnym
dzieciństwie obniŜa naturalne zabezpieczenie przed chorobami (na trawienie
mięsa organizm traci duŜe ilości energii). Wszelkiego rodzaju uczulenia,
egzemy i inne dziecinne choroby, które określamy mianem chorób
Przemiany materii są skutkiem ślepej miłości rodziców. To właśnie oni
Wzbogacając odŜywianie dziecka mięsem, nie świadomi tego, powoli
"zabijają" własne dziecko"

« Ostatnia zmiana: 25 January 2012, 13:27:30 wysłane przez tatarka » Zapisane
Ania.Ch
Weteran
**

Użytkownik od:
23. Oct. 2008

« Odpowiedz #5 : 25 January 2012, 13:37:37 »

Hej - tak jak pisza dziewczyny wyzej - sa skutki uboczne po masciach ze sterydami !!! A z nam to, bo mama stosowala je na mnie od urodzenia i .... np skora na rekach wyglada jak u 80- letniej kobiety . I najgorsze co moze byc to stosowac masc ze sterydami na twarz !!! Mojemu Jasiowi lekarz przepisal Daktacort, bo dostal uczulenia pod oczkiem i na buzce (stwierdzil, ze to egzema), ale ja zastosowalam tylko raz i posmarowalam cieniutko, a teraz natluszczam. Powoli z nika ... W tej chwili zabraklo nam Emolium (ktory moim zdaniem jest najlepszy) i uzywamy emulsyfying Lotion. Mam nadzieje, ze dzieciaczkowi skora sie polepszy. Aha jeszcze mozna tez uzywac Sudocrem zeby zasuszyc i zaczerwienienie zniknelo a potem natluszczac !!! Ale tak czy tak to wroci Sad Niestety ... buziaki dla dzieciaczka i pozdrawiam
romana
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
29. Apr. 2006

« Odpowiedz #6 : 25 January 2012, 20:21:36 »

a my zamiast masci sterydowej uzywamy silkcoc's base.kupilam w aptece, duza pucha za 4euro i dziala rewelacyjnie!!
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #7 : 25 January 2012, 21:00:27 »

To na egzeme jest?bez recepty?

Jan Paweł II
amelka
Nowicjusz

Użytkownik od:
20. Jan. 2012

« Odpowiedz #8 : 25 January 2012, 23:03:34 »

Nigdy w zyciu juz nie posmaruje sie mascia ze sterydami.zniszczylam sobie skore na twarzy... gdybym nie  poleciala do Polski do dermatologa to tu by mnie leczyli nastepne pol roku..doktor powiedziala ze nie wolno stosowac sterydow na twarz pod zadnym wzgledem.ja nie dalabym dziecku a tym bardziej do stosowania przez caly czas.poprobuj inne kremy napewno cos znajdziesz.acha zapomnialam dodac.. skutek uboczny? - tradzik rozowaty posterydowy .
BeataJoanna
Autorytet

Użytkownik od:
21. Apr. 2006

« Odpowiedz #9 : 26 January 2012, 09:48:27 »

Stosowalam Cortopin ( hydrokortizon) przez jakies 3 miesiace w pierwszym roku zycia. Pomogl, od roku skora syna jest idealna. Mial zmiany skorne na nadgarstku i na policzkach, wszystko zniknelo.

PS
Wlasciwie czasami to nie ma wyboru. Co to za wybor miedzy tradzikiem rozowatym a egzema.
« Ostatnia zmiana: 26 January 2012, 10:09:23 wysłane przez BeataJoanna » Zapisane
Ania.Ch
Weteran
**

Użytkownik od:
23. Oct. 2008

« Odpowiedz #10 : 26 January 2012, 15:05:03 »

a my zamiast masci sterydowej uzywamy silkcoc's base.kupilam w aptece, duza pucha za 4euro i dziala rewelacyjnie!!

tak to jest bez recepty, w kazdej aptece. jak juz pisalam wyzej my kupilismy Emulsifying Ointment za okolo 6 E ogromna pucha Smile Tez na egzeme. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 January 2012, 23:58:57 wysłane przez Ania.Ch » Zapisane
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #11 : 26 January 2012, 19:06:11 »

Dzieki Ania jutro kupie;)

Jan Paweł II
aga_ozanska
Nowicjusz

Użytkownik od:
28. Feb. 2007

« Odpowiedz #12 : 27 January 2012, 12:19:02 »

Hejka,
Nam też tu kazali stosowac sterydy, po czym pojechaliśmy do Polski-mieliśmy wizytę u dermatolog dziecięcego i ona powiedziała że rozsądne stosowanie masci nie powoduje skutków ubocznych (co nie znaczy codziennie!!!) a przede wszystkim stosowac na ciało-nigdy na twarz!!!Skóra twarzy jest delikatna, a po sterydach staje się cieńsza, pergaminowa i lekko błyszcząca:( na twarz dostaliśmy ELIDEL, ale jest na recepte i niedostepny w Irlandii:( Ciało mamy stosowac tylko przez 7-10 dni i przerwa. Przede wszystkim nawilżac, my smarujemy naszego małego 3-4 dziennie:) Powodzenia
romana
Stały bywalec
*

Użytkownik od:
29. Apr. 2006

« Odpowiedz #13 : 27 January 2012, 15:15:24 »

To na egzeme jest?bez recepty?

tak bez recepty. my to stosujemy na atopowe zapelenie skóry. pomaga!!!!

t
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #14 : 31 January 2012, 08:52:49 »

Bylismy wczoraj u dermatologa w v hospital,-MASAKRA NIGDY WIECEJ,mały dostał jeszcze wiecej masci,jeszcze wiecej kremow i jeszcze wieksze dawki sterydow.Zapisano mu minnymi BETNOVATE RD 0,025 kazano smarowac całe ciało łacznie z twarza przez dwa tygodnie,pozniej przez kolejne dwa tylko miejscowo,oszalałam bo ulotka mowi mi cos innego max 5 dni i nie twarz.Posmarowałam mu zgiecia łokci o matko kochana co sie dzieło krzyk swiad jeszcze bardziej czerwone cholerstwo wylazło -schowałam głeboko do szafy .Zapisali tez płyn na alkoholu do głowy bo ma bardzo przesuszona az strupy od krwi i liczne poranienia sa -bedzie go szczypac i bolec bo rany sa -mowi lekarz,nie bede smarowac do puki rany sa wylecze innym kremem.I tak o to koło sie zamyka s**m na nich ,przepraszam za słowa ale brak mi słow a dziecko sie meczy.

Jan Paweł II
tatarka
Weteran
**

Użytkownik od:
26. Oct. 2008

« Odpowiedz #15 : 31 January 2012, 10:04:24 »

nie chce sie wtracac, ale moze maly ma alergie na jakiejs jedzenie?i moze stad ta egzema? w jakim wieku jest maly? jakbys chciala sprobowac cerkoderm30 to mam prawie cala tubke i moge uddac, bo mi nie potrzebna.
BeataJoanna
Autorytet

Użytkownik od:
21. Apr. 2006

« Odpowiedz #16 : 31 January 2012, 10:17:00 »

.Zapisali tez płyn na alkoholu do głowy bo ma bardzo przesuszona az strupy od krwi i liczne poranienia sa -bedzie go szczypac i bolec bo rany sa -mowi lekarz,nie bede smarowac do puki rany sa wylecze innym kremem.I tak o to koło sie zamyka s**m na nich ,przepraszam za słowa ale brak mi słow a dziecko sie meczy.

Moze najwyzszy czas sprobowac prywatnej wizyty u specjalisty?  Wiem,ze to kosztuje jak nie masz dodatkowego ubezpieczenia ,ale widac,ze nie daja rady, a prywatnie tutaj  tak  jak i w Polsce zawsze lepiej.
PS
Ostatnio byl program na RTE,ze jednak panstwowo to ludzie sie mecza kilka miesiecy z roznymy nie zgrazajacymi zyciu chorobami, potem ida prywatnie i w ciagu kilku tygodni sprawa rozwiazana. Egzemna to nie sprawa zycia i smierci i wlasnie w takich przypadkach panstwowo niestety ludzie sie dluzej mecza.

A propo sterydow, maja skutki uboczne,ale moze egzema jest juz taka zaawasnsowana u twojego dziecka,ze niestety trzeba, tak jak czasem operacja to ostateczne wyjscie.Moze jednak sprobuj tydzien przynajmniej stosowac sie do zlecen lekarza i zobacz co z tego wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 31 January 2012, 10:35:01 wysłane przez BeataJoanna » Zapisane
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

jeszcze jeden post i będę nadguru! jupi

« Odpowiedz #17 : 31 January 2012, 11:07:13 »

Ta w świetle irlandzkiej medycyny wszystko trzeba

Poczytaj sobie o glikokortykosteroidach i skutkach to zobaczysz. Nie dość że dziecko będzie z egzemą to jeszcze nie daj bóg w grzybach.

Be aware of what you are about to post below my reply as I'm being Guru, having connection with administration and there's only one post left before my range gets upgraded!!!
BeataJoanna
Autorytet

Użytkownik od:
21. Apr. 2006

« Odpowiedz #18 : 31 January 2012, 11:39:05 »

Tak ja, jak i ty jestesmy laikami. A jak na razie dziecko niuni ma sie coraz gorzej  mimo swietnych rad na forum, moze czas zaufac medykom.
Mozesz leczyc zapalnie pluc sokiem z czarnej pozyczki, moze sie uda, a moze nie.Bo antybiotyki moga wywloac grzybice, to moze ten sok lepszy? Ciekawe czy jak rany zaczna krwawic tez wszyscy beda tak odradzac sterydow? Moze jestem inna, ale ufam lekarzom i jak do tej pory nic zlego mnie ani mojej rodzinie sie nie dzieje. Nie mam zwyczaju sluchac rad domoroslych medycznych specjalistow. Jezeli sie ma watpliwosci nalezy isc do drugiego/ trzeciego lekarza po opinie. Nie slucham rad  pani Zosi, ktorej wnuczka wyleczyla sie blotem z ogrodka. Takie jest moje zdanie,ale kazdy sobie zyje jak chce.
« Ostatnia zmiana: 31 January 2012, 11:42:53 wysłane przez BeataJoanna » Zapisane
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #19 : 31 January 2012, 12:11:07 »

nie chce sie wtracac, ale moze maly ma alergie na jakiejs jedzenie?i moze stad ta egzema? w jakim wieku jest maly? jakbys chciala sprobowac cerkoderm30 to mam prawie cala tubke i moge uddac, bo mi nie potrzebna.
Tatarka on jest alergikiem i to wielkim nie dajemy nic czego nie moze a dalej cos go uczula,dusi sie dostaje babli a skora w zgieciaz az do ropy rozdrapana,za 4 tyg kontrola i moze zrobia testy.Beata znasz dobrego prywatnego specjaliste?

Jan Paweł II
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

« Odpowiedz #20 : 31 January 2012, 12:34:19 »

Masz rację.Beato ale chciałem powiedzieć że w takim razie wolałbym lecieć do Polski i konkretnie prywatnie się dowiedzieć.

Be aware of what you are about to post below my reply as I'm being Guru, having connection with administration and there's only one post left before my range gets upgraded!!!
niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #21 : 31 January 2012, 13:00:32 »

Masz rację.Beato ale chciałem powiedzieć że w takim razie wolałbym lecieć do Polski i konkretnie prywatnie się dowiedzieć.
Dex jestem w trakcie załatwiania wizyt w Polsce jeszcze tylko szanowny socjal musi dac mi urlop

Jan Paweł II
BeataJoanna
Autorytet

Użytkownik od:
21. Apr. 2006

« Odpowiedz #22 : 31 January 2012, 16:11:43 »

Skoro uwazasz,ze polscy lekarze sa lepsi. Chodzilo tylko o to,ze nie popieram leczenia u znachorow. A jezeli sie nie ufa jakiemus lekarzowi nalezy szukac takiego ,ktoremu sie zaufa. Nie uwazam tez, ze lekarze sa nieomylni.
.Beata znasz dobrego prywatnego specjaliste?
Niestety nie znam zadnego dermatologa, bo nigdy nie musialm korzystac to znalazlam w inetrneciehttp://www.cuhcpc.ie/ i jeszcze to http://www.irishdermatologists.ie/find_dermatologist/
dex
Guru

Użytkownik od:
26. Oct. 2005

« Odpowiedz #23 : 01 February 2012, 00:08:29 »

Generalizacja lekarz vs znachor nie ma sensu. Tak.samo jak pl.lekarz vs irl.

Niunia jestem w Pl do niedzieli, chcesz cos to.daj znać

niunia
Guru

Użytkownik od:
30. Jun. 2007

« Odpowiedz #24 : 01 February 2012, 09:18:53 »

Skoro uwazasz,ze polscy lekarze sa lepsi. Chodzilo tylko o to,ze nie popieram leczenia u znachorow. A jezeli sie nie ufa jakiemus lekarzowi nalezy szukac takiego ,ktoremu sie zaufa. Nie uwazam tez, ze lekarze sa nieomylni.Niestety nie znam zadnego dermatologa, bo nigdy nie musialm korzystac to znalazlam w inetrneciehttp://www.cuhcpc.ie/ i jeszcze to http://www.irishdermatologists.ie/find_dermatologist/
BeataJoanna ja nie chodze po znachorach,leczenie mojego syna zaniedbał nasz GP,twierdzac ,ze nic mu nie jest ,ze to tylko alergia na mleko krowie.
Jednak kiedy zaczał miewac ataki i pokrzywki puchnace zrobilismy testy prywatnie na wrazliwosci alergiczne-dzieki temu wiemy czego jesc nie moze.
Tutaj tez zaczał sie jeszcze wiekszy problem,bo mały po dotknieciu zwykłej maki dostaje automatycznie swierzbu i rece robia sie czerwone-według testu nie ma alergi na zboza i gluten,wiec cos tu nie tak.Mleko pije owsiane bo na reszte ma uczulenie .
Pojechalismy do innej kliniki gdzie stwierdzono ,ze tylko jeden lekarz w cork znany dermatolog,moze wysłac dziecko na szczegołowe badania-testy ,ale czeka sie do niego miesiacami,poinformował nas tez ,ze jak dziecko bedzie iewało ataki cały czas wtedy szpital moze to zrobic,jesli jednak ataki beda sporadyczne nie podejma sie tego .Dostalismy wezwanie do szpitala wywiad mlion pytan i diagnoza ze to jest egzema i cos jeszcze ,ale na pewno nie alergia na białko krowie ale na co to on jeszcze nie wie Shocked Shocked.
Dostalismy torbe lekow ktore ma brac przez 4 tygodnie ,no i kontrola ,jesli wysypka bedzie sie utrzymywac to MOZE COS Z TYM ZROBIA.
Dzis w nocy spałam tylko godzine ,mały miał znowy atak ,ale dalismy rade-leki smarowanie okłady -teraz smacznie spi.
Wykonałam telefon juz do Polski do kliniki ,zrobia testy na miejscu bez czekania bez pytan za 200 zł,tutaj koszt jednego 150e.
Jeszcze tylko pozostaje socjal ktory musi lub nie dac mi urlop -decyzja zapadnie 8.02;)
Nie potrafie zrozumiec całej tej polityki lekarskiej tutaj,dlaczego tak ciezko im zlecic badania ?dlaczego pozwalaja na to by dziecko sie meczyło?
Pozdrawiam.

Jan Paweł II
Strony: [1] 2 Do góry Drukuj 
Forum Stowarzyszenia MyCork  |  Cork  |  Zdrowie  |  Wątek: Masc ze sterydami-skutki uboczne? « poprzedni następny »
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!